Kilka dni temu Netflix zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie z "The Crown 5" z Imeldą Staunton, która w najnowszym sezonie wcieli się w Elżbietę II. Jednak to nie koniec wiadomości o kolejnym sezonie tego hitu Netflix. Fotografom udało się zrobić ujęcia ekipy pracującej na planie The Crown 5. Najwięcej zamieszania zrobił kadr, gdzie widać księżną Dianę. Dlaczego to tak ważne i intrygujące? Peter Morgan, twórca "The Crown", wprowadził zasadę, że co kilka serii zmienia się obsada, bo przecież 20- czy 30-letni aktorzy nie powinni wcielać się w postać starszą o kilka dekad. W 5. sezonie The Crown zobaczymy nie tylko "nową" królową Wielkiej Brytanii, księcia Karola, ale też Dianę.

The Crown 5: zobacz najnowsze zdjęcia z planu serialu Netflix. Jest też pierwszy kadr z Dianą!

Choć Emma Corrin fenomenalnie zagrała Dianę w kolejnych odcinkach zastąpi ją Elizabeth Debicki. Za to wspomniana Imelda Staunton to nowa królowa Zjednoczonego Królestwa (wcześniej tę rolę miały Claire Foy i Olivia Colman), a Olivia Williams wcieli się w Camillę Parker-Bowles. W agencjach fotograficznych jest już kilka nieoficjalnych zdjęć zrobionych w Szkocji. Część ujęć zostało zrobionych w Macduff, w północno-wschodniej części kraju, gdzie nagrywano wspólne sceny z księżniczką Anną i Elżbietą, a także w XIX-wiecznej posiadłości Ardverikie (region Highlands), która "gra" zamek Balmoral. Na tym nieostrym ujęciu da się jednak zauważyć ucharakteryzowaną Debicki na Dianę, a także młodych aktorów wcielających się w księcia Williama i księcia Harry'ego. Zobacz:

Zdjęcia z planu "The Crown 5" / Peter Jolly/Shutterstock/East News

Więcej fotografii znajdziesz w galerii zdjęć >>

The Crown 5: co zobaczymy w kolejnych odcinkach serialu? Wydarzenia, na których oparta będzie fabuła kolejnego sezonu

W 1990 roku premierem zostaje John Major. Przewiduje się, że twórcy z pewnością pokażą wydarzenia z 1992 roku nazwane przez prasę jako "Annus horribilis", czyli z łaciny "okropny rok". Właśnie wtedy rozpadły się trzy małżeństwa dzieci królowej, do sprzedaży trafiła skandalizująca książka "Diana: Her True Story," a pożar poważnie zniszczył zamek Windsor. Następnie w 1995 roku księżna Diana udzieliła głośnego wywiadu Martinowi Bashirowi. Rok później para rozwiodła się, a w 1997 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym Diana zginęła (wydarzenia po tym zdarzeniu pokazano w filmie "Królowa", do którego scenariusz napisał Peter Morgan).