Od kilku miesięcy temat serialu "The Crown" nie schodzi z głównych stron portali internetowych. Fani produkcji Netflix o brytyjskiej rodzinie królewskiej niecierpliwie czekali na nowe odcinki. Trzeci sezon serialu trafił do platformy w ubiegłym roku, a dokładnie w połowie listopada. Zanim jeszcze mogliśmy obejrzeć dalsze perypetie królowej Elżbiety z nową obsadą wiadomo już było, że trwają przygotowania do kolejnej części. Już w kwietniu 2019 ujawniono, że w księżnę Dianę wcieli się debiutantka, czyli Emma Corrin. Jak aktorka prezentuje się w tej roli? Mamy nowe zdjęcia z planu.

The Crown 4: nowe zdjęcia Emmy Corrin w roli księżnej Diany. Musicie zobaczyć zdjęcia aktorki w sukni wieczorowej >>

Najlepsze i najsłynniejsze stylizacje księżnej Diany. Większość z nich jest modna i dziś! >>

The Crown 4: jak wygląda serialowa księżna Diana? Nowe zdjęcia z planu produkcji Netflix >>

The Crown 4: Emma Corrin jak księżna Diana. Nowe zdjęcia z planu serialu Netflix

24-letnia aktorka mająca zagrać zmarłą księżnę Walii w "The Crown" została dobrana perfekcyjnie. Rzeczywiście Emma Corrin wygląda jak Diana Spencer. Dowodem na to były już pierwsze kadry z planu serialu Netflix. W ciągu kilku miesięcy w agencjach fotograficznych pojawiają się ujęcia zza kulis tworzenia premierowych odcinków. Od kilku dni ekipa przebywa w Manchesterze, gdzie nagrywane są odcinki z przyjazdu Diany do Nowego Jorku. Ulice angielskiego miasta zamieniono na amerykańską metropolię. W serialu zostaną pokazane wydarzenia z 1989 roku. Wtedy księżna Diana pojechała z wizytą do Nowego Jorku, gdzie odwiedziła m.in. Harlem Hospital i spotkała się z młodymi pacjentami chorującymi na AIDS. Zdjęcia z tego momentu nadal można znaleźć w internecie:

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

Księżna Diana w Harlem Hospital, 1989 rok.

Serialowa Diana, czyli Emma Corrin ma trochę inny kostium niż słynna arystokratka ze zdjęcia sprzed ponad 30 lat. Aktorka pojawiła się na planie "The Crown" w dwuczęściowym kostiumie z żakietem i ołówkową spódnicą za kolano w kolorową pepitkę. Do stroju dobrano białe pantofle na obcasie. Zobaczcie:

Emma Corrin na planie "The Crown 4" / East News

Rożnica jest znaczna, ale look jest jak najbardziej zgodny ze stylem byłej księżnej Walii. Diana Spencer uwielbiała wzór w kratę Sheperd's Check czy pepitkę. Dowód? Fotografia arystokratki z wizyty w Dżakarcie, też z 1989 roku.

Księżna Diana, 1989 rok.

 The Crown 4: kto wcieli się w postać księżnej Diany? Kim jest Emma Corrin?

"Emma ma genialny talent, który natychmiast nas wszystkich zauroczył. (...) Poza niewinnością i urodą młodej Diany, ma w sobie również złożoność, a to jej pomoże pokazać tę niezwykłą kobietę, która najpierw była anonimową nastolatką, a potem stała się najbardziej wpływową kobietą swojego pokolenia" - powiedział Peter Morgan, czyli twórca serialu "The Crown", gdy ujawniono informacje o nowej obsadzie serialu Netflix. Wtedy Emma Corrin miała na koncie zaledwie jeden odcinek w produkcji "Grantchester" oraz dopiero co ukończony film "Misbehaviour" z udziałem Keiry Knightley, Suki Waterhouse, a także Gugu Mbatha-Raw. Za to w październiku do brytyjskiej telewizji trafił serial "Pennyworth", czyli historia lokaja Batmana. Początkowo do roli Diany typowano znane w show-biznesie Florence Pugh z "Małej doboszki" oraz Lucy Boynton z "Bohemian Rhapsody". 

W "The Crown 4" zagrają również Josh O'Connor, czyli serialowy książę Karol, a także laureatka Oscara Olivia Colman (Królowa Elżbieta II), Tobias Menzies (Książę Filip), Helena Bonham Carter (Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (Tony Armstrong-Jones), Erin Doherty (Księżniczka Anna), Marion Bailey (Królowa Matka) oraz... Gillian Anderson. Gwiazda serialów "Z Archiwum X", "Upadek" i  "Sex Udecation" wcieli się w charyzmatyczną Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. 

The Crown 4: data premiery nowego sezonu

Niestety dokładna data premiery 4. sezonu "The Crown" nie jest jeszcze znana, czekamy na tę informacje niecierpliwie, ale w przypadku poprzednich serii odcinki zawsze trafiały w listopadzie lub w grudniu.