Kiedy otwarcie kin i teatrów?

Nikt się nie spodziewał, że obejrzenie filmu w kinie stanie się przywilejem. Na moment ponownego otwarcia kin, z wytęsknieniem czekali nie tylko najwięksi fani kinematografii. Już nie tylko z własnej kanapy i na platformach streamingowych: zgodnie z rządowym rozporządzeniem filmy będziemy mogli obejrzeć również w kinie. Co więcej, kina i teatry otworzą się o tydzień szybciej! Choć 28 kwietnia rząd poinformował, że kina będą mogły otworzyć się dopiero pod koniec miesiąca, już od 21. mają będziemy mogły obejrzeć wyjątkowe produkcje na wielkim ekranie.

Sytuacja jest dynamiczna i nie wszystkie kina sieciowe zdążą przygotować się do otwarcia. Na 21. maja otwarcie zapowiedziała sieć kin Helios, Cinema City i Multikino wystartują dopiero 28. maja. Warto również swoją obecnością wesprzeć mniejsze kina studyjne - czas pandemii był dla nich wyjątkowo trudny.

Choć cieszymy się z pierwszych poluzowań w sektorze kultury, zanim sale kinowe wypełnią się do ostatniego fotela minie jeszcze sporo czasu. Jak na razie, abyśmy byli bezpieczni, kina będą funkcjonować w reżimie sanitarnym. Zajęte może być tylko 50% miejsc, podczas seansu konieczne jest noszenie maseczki. Co więcej, jak na razie będziemy musiały obejść się bez popcornu (na sali kinowej obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napoi).

Filmy możecie oglądać nie tylko w domu i zacienionych salach kinowych. To również doskonała na okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół. Już teraz ulubione filmy i spektakle teatralne możecie obejrzeć pod chmurką — od 15. maja mogą funkcjonować kina i teatry plenerowe. Każda okazja do opuszczenia własnych czterech kątów w dobie epidemii jest bezcenna.

Co warto obejrzeć w kinie?

Powrót do kina warto zacząć od czegoś lekkiego, a nowa komedia romantyczna „Druga Połowa” z zaskakującym, piłkarskim wątkiem, zdecydowanie zaciekawi również Twoją drugą połówkę. 

W tej historii pełnej celnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji najważniejsza będzie miłość, która przysporzy bohaterom kłopotów niczym z „Romea i Julii” – na przeszkodzie wielkiego uczucia stanie bowiem ojciec, któremu nie spodoba się kandydat do serca jego córki. 

Gdy młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza, nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi fatum. Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, w którym dziennikarz jest w ostrym konflikcie. Poza tym, Magda wpadła w oko gwieździe reprezentacji, który dysponuje nieograniczonymi środkami do zdobycia serca lekarki.

"Druga połowa" w kinach od 28 maja

Na wielkim ekranie zobaczycie nie tylko gwiazdy kina, ale również… sportu. W najnowszym polskim filmie w reżyserii Łukasza Wiśniewskiego obok Cezarego Pazury, Marianny Zydek, Macieja Musiała, Jacka Knapa i Andrzeja Grabowskiego wystąpił piłkarz, Grzegorz Krychowiak.

W związku z szybszym otwarciem kin, komedia romantyczna „Druga Połowa” zagości na ekranach już 28 maja. Film wchodzi na ekrany w wyjątkowym czasie - w czerwcu odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski.

Partnerami filmu są: Lotos, PGE Narodowy, Lotto. Sponsorami filmu są PKO BP i BGK.