Zła dieta, stres, hormony - te czynniki wpływają na cerę każdej z nas. I nawet osoba z idealnie dobraną pielęgnacją raz na jakiś czas ma problem z wypryskami. Takie życie, albo klimat - jak twierdzą niektórzy. Gdy pracuję na home office to ten problem mi nie przeszkadza. Ale gdy już muszę wyjść z domu to za każdym razem zastanawiam się, co nałożyć na tę niechcianą krostkę. Kremy i żele działają, ale potrzebują czasu, a połączenie ich z kosmetykami do makijażu często tworzy... katastrofę? Podkład i korektor warzą się, tworzą skorupę i rzadko kiedy ukrywają to mocne zaczerwienienie. Co więcej, gruba warstwa tylko kosmetyków może sprawić, że ten stan dłużej się utrzyma. Plastry punktowe? Choć świetnie działają, nadal są widoczne. Okazuje się, że na ratunek przychodzi Rihanna.

Ten żel ukrył wszystkie moje niedoskonałości na twarzy. Stworzył barierę, która nie tylko zniwelowała wszystkie krostki, ale jest też idealną bazą pod makijaż. Używają go już najpopularniejsze TikTokerki

A dokładnie jej marka Fenty Skin. Trzeba przyznać, że Barbadoska lansuje produkty przemyślane, które odpowiadają na potrzeby konsumentek na całym świecie. To dotyczy zarówno makijażu, jak i pielęgnacji. Najnowszym kosmetykiem jest żel, który łączy te oba światy. Blemish Defeat'r BHA Spot pojawił się na rynku niedawno, a już ma sporo fanek, z TikTokerkami na czele. Co jest w nim takiego wspaniałego? Pomaga ekspresowo przy niesławnych wypryskach. 

W składzie znajdziemy antybakteryjny kwas salicylowy, który oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum i przyspiesza proces gojenia. Stężenie nie jest bardzo wysokie, więc nie wysuszy w tym miejscu skóry, tylko ją "uspokoi". Do receptury dodano także: wyciąg z kory wierzby, chilijskiej dzikiej mięty, rabarbaru oraz lukrecji i imbiru.

Ktoś mógłby stwierdzić, że nie ma w tym nic nowego, ale wystarczy sprawdzić jego działanie. Dostępny w jednym "kolorze" żel szybko wysycha tworząc bazę pod makijaż, tym samym zakrywając pryszcz. Blemish Spot nie klei się, jest całkowicie niewidoczny, więc spokojnie możemy zaaplikować kolejne produkty.

Jak to wygląda w praktyce? Mireya Rios już nagrała filmik o nowości od Fenty Skin. Wideo obejrzało już ponad 3 mln osób!

@mireyarios Watch until the end im SHOOK!!!! #pimpletreatment #acnemakeup #makeupskincare #acnepatches #coveringpimples #spottreatment #pimpleremover #spottreatment #omgskincare ♬ original sound - Mireya Rios