Naukowcy zgodnie twierdzą, że dobry i długi sen wydłuża życie, poprawia pamięć, regeneruje całe ciało, wpływa na sylwetkę (zmniejsza apetyt na jedzenie). Na dodatek, chroni przed nowotworami i demencją. Obniża też ryzyko zawału serca i udaru. Sen odpowiada również na nasze poczucie szczęścia, jeśli przesypiamy całą noc jesteśmy mniej przygnębieni i niespokojni. Dlatego zastanów się dwa razy zanim znów całą noc spędzisz oglądając serial na Netflix, bo może i przyzwyczaisz organizm do krótszego snu, ale to nie oznacza, że potem nie odbije się to na twoim zdrowiu. Wiele osób przez nocne przesiadywanie nad ekranem smartfona czy laptopa ma spore problemy z zaśnięciem. Są jednak triki, które pomogą szybciej wejść w fazę REM.

Ten trik pomoże ci szybciej zasnąć! Jest bardzo prosty, co więcej, to aktualny hit na TikToku

Nie namawiamy Cię do liczenia owieczek czy picia szklanki mleka przed pójściem spać. Jednak dzięki tej zasadzie to więcej niż pewne, że szybciej zaśniesz i prześpisz całą noc. A przecież osoba dorosła powinna przesypiać 7-9 godzin, co noc. Ten trik jest bardzo prosty i opiera się na... założeniu skarpetek do spania. Zdajemy sobie sprawę, że ta część garderoby nie jest zbyt zmysłowa, zwłaszcza w sypialni, ale jeśli masz już pierwsze objawy bezsenności to warto spróbować tego konceptu. Ten lifehack już jest hitem na TikToku, a to za sprawą doktor Jess Andrade. Amerykanka nagrała wideo, w którym wyjaśnia dlaczego warto zakładać ciepłe skarpety do spania:

"Skarpety rozgrzewają stopy, a to otwiera naczynia krwionośne, które chłodzą ciało. Chłodne ciało 'mówi' mózgowi, że pora iść spać, więc ludzie noszący skarpetki zwykle zasypiają szybciej".

I tyle! Filmik ma już 2,6 mln polubień i został prawie 200 tys. razy udostępniony. O triku pisał już brytyjski Vogue oraz Glamour. Co ciekawe, pani doktor opiera się na badaniach opublikowanych w 2006 roku przez magazyn Physical Behaviour. Podano w nich, że "ciepła kąpiel stóp przed wyłączeniem światła” (lub po prostu ogrzanie stóp skarpetkami) może pomóc w szybszym zasypianiu".

@doctorjesss

I wear socks to bed so don’t come at me im not weird

original sound - PresleyWalker