Jedną z podstaw skandynawskiej pielęgnacji skóry jest suplementacja kolagenu. Kolagen jest składnikiem tkanki łącznej skóry i to głównie dzięki niemu skóra pozostaje gładka i elastyczna. Zła wiadomość jest taka, że ilość kolagenu w naszej skórze spada wraz z wiekiem, a proces ten zaczyna się już tuż po 25 roku życia. I żeby przykrości było mało, to sami często dodatkowo przyśpieszamy ten proces, wystawiając naszą skórę na słońce, pijąc alkohol i paląc tytoń, czy też stosując dietę ubogą w minerały i kwasy tłuszczowe. 

Najważniejszy składnik skandynawskiego menu pielęgnacyjnego znajdziecie TUTAJ. Spróbujecie włączyć go do własnego, codziennego jadłospisu, a przy zamawianiu skorzystajcie z naszego kodu na -50% - znajdziecie go na końcu artykułu!

Tkanki mimo upływającego czasu utrzymują produkcję kolagenu, ale nie w takiej ilości, aby zrekompensować jego utratę. W wyniku procesu starzenia się skóra traci więc średnio 2% kolagenu co roku.

Zacznijmy jednak od badań. Założona w 2017 roku skandynawska marka Oslo Skin Lab®  korzysta wyłącznie ze składników o działaniu potwierdzonym naukowo. Poza specjalistycznym baniami, marka uzyskała własne dowody dotyczące wpływu produktu na wygląd skóry, a także może pochwalić się pozytywnymi opiniami recenzentek i klientów w wielu krajach.  

Badanie: Jak stosowanie kolagenu wpływa na redukcję głębokości zmarszczek? 

Badanie przeprowadzono na 114 kobietach w wieku 45-65 lat. Uczestnicy badania otrzymywali 2,5 g Verisolu® (1 dzienna dawka produktu The Solution™) lub placebo raz dziennie przez 8 tygodni. U każdego uczestnika przeprowadzono obiektywny pomiar skóry przed rozpoczęciem badania. Po 4 tygodniach grupa, która otrzymała Verisol®, wykazała statystycznie istotne zmniejszenie głębokości zmarszczek wokół oczu (średnio o ponad 7,2%).

Po 8 tygodniach średnia zmierzona redukcja wyniosła łącznie 20,1%. Maksymalne zmniejszenie u jednego z uczestników wyniosło 49,9%.

Dodatkowo, zorganizowano również podgrupę, u której pobrano wycinek skóry zarówno przed, jak i po zastosowaniu preparatu. Wyniki biopsji wykazały doskonałe wyniki pod względem jakości, elastyczności i wyglądu skóry. Potwierdza to, że spożycie peptydów kolagenowych zawartych w produkcie The Solution™ ma znaczący wpływ na wygląd skóry.

Badania potwierdzają również pozytywne działanie kolagenu zawartego w The Solution™ na zwiększenie elastyczności i zmniejszenie cellulitu. Ich wyniki sprawdzicie TUTAJ

Co odpowiada za te cuda? The Solution™ Beauty Collagen, który zawiera bioaktywne peptydy kolagenowe o działaniu potwierdzonym naukowo. Marka Oslo Skin Lab wierząc, że o skórę należy zadbać przede wszystkim od środka i znając potwierdzoną naukowo moc peptydów kolagenowych, stworzyła produkt idealny - poprawiający wygląd powierzchni skóry, zwiększający elastyczność, wygładzający zmarszczki i zmniejszający widoczność cellulitu. "Powierzchnia skóry odzwierciedla to, co dzieje się w jej wnętrzu. Piękno i zdrowie są ze sobą splecione, więc zapewnienie skórze tego, czego potrzebuje, jest najlepszą receptą na promienną i gładką cerę na całe życie” - dodaje Cecilie Nordstrøm, założycielka Oslo Skin Lab. Efekty tego podejścia obejrzycie TUTAJ - opowiadają o nich kobiety korzystające z The Solution™, Michelle Ottendal, która niegdyś uwielbiała się opalać, a także Linda, Heidi, Lena i Susanne, które o skuteczności produktu Oslo Skin Lab przekonały się na własnej skórze. 

PS Jeśli chcecie przekonać się o skuteczności The Solution™ na własnej skórze, możecie skorzystać z oferty specjalnej dla naszych czytelniczek - link do oferty specjalnej.

Cecilie Nordstrøm, założycielka Oslo Skin Lab

Opakowanie Oslo Skin Lab składa się z 28 saszetek zawierających po 2,5 g bioaktywnego kolagenu w proszku. Jest to dokładnie taka dzienna dawka, jaka była stosowana podczas przywołanych wcześniej badań. Dodatkowo, proszek ma neutralny smak i zapach, dzięki czemu spokojnie możecie dodać go do swojego ulubionego smoothie czy soku. Nam szczególnie spodobała się ta forma pielęgnacji - saszetki są bardzo wygodne, możecie zabrać je ze sobą wszędzie, a obserwując pojawiające się już po kilku tygodniach efekty nie trudno o dalszą regularność.

Jeśli chcecie przekonać się o skuteczności The Solution™ na własnej skórze, skorzystajcie z naszego kodu. Na hasło ELLE50 otrzymacie 50% zniżkę na pierwsze opakowanie! My polecamy wybrać opcję "członkostwo" już przy pierwszym zamówieniu - zapewnia darmową dostawę i miesięczną dawkę najlepszej, wewnętrznej pielęgnacji z możliwych. Zwrotów nie będzie ;)