Wizażystka gwiazd, Avia Solomon, wyczarowała makijaż na twarzy Seleny Gomez, który wzbudził zachwyt internautek. Udowodniła, że niebieski cień do powiek wcale nie musi wyglądać źle. Za to dodał jej sensualności i wyrazistości.

Selena Gomez zachwyca makijażem oczu

Lodowaty make-up Seleny nie bez powodu stał się viralem. Avia zdecydowała wykorzystać na jej twarzy klasyczne już techniki z czerwonego dywanu, takie jak konturowanie twarzy i optyczne powiększenie ust. Jak wiele gwiazd, zrezygnowała z matowej pomadki w odcieniu nude, na rzecz satynowej z lekkim połyskiem. Jak napisała makijażystka na swoim Instagramie – chciała zrobić makijaż, jakiego Gomez jeszcze nie miała.

Na powiekach zastosowała chłodny, niebieski cień do powiek. W kąciku wewnętrznym oka dodała czarny kolor, który delikatnie zblendowała z niebieskim. Wyrazistą czarną kredkę położyła na wgłębieniu powieki, ale tylko jej środkowej części, uzyskując ciekawy efekt niby niedokończonego makijażu, a jednak perfekcyjnego. Tworząc kocią kreskę, nadała efekt liftingu i sensualnego spojrzenia.

Lodowaty niebieski - jak uzyskać taki efekt?

Identyczne kolory, do tego na powiekach uwielbianej przez miliony artystki, ma w swojej ofercie paletka do cieni Miyo – The Frogs Tale Fog ln The Garden. Odcienie „spell” i „fog” idealnie sprawdzą się do odtworzenia makijażu, a szczególnie ten drugi, który ma w sobie również błyszczące drobinki. Paletka oferuje również inne ciekawe barwy jak brokatowy zielony, złoty, czy matowy, słoneczny żółty. Ogromny plus za to, że oprócz wspomnianych cieni zawiera też te bardzo klasyczne, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na wielkie  wyjścia.

W przypadku, gdy w szufladce nie ma takiego błyszczącego, niebieskiego produktu, można sięgnąć po matowy. Rewelacyjnie sprawdzi się tu cień taki, jak Anabelle Minerals - jego pigment jest bardzo zbliżony do tego, którego użyła Avia Solomon na powiekach artystki. Blasku można dodać ulubionym rozświetlaczem z chłodnymi drobinkami. Przykładem jest kosmetyk Ingrid Mermaid, który zdobył zaufanie użytkowniczek i nic dziwnego – wystarczy odrobinka, by uzyskać efekt „glow”. W życiu codziennym ten kosmetyk pięknie podkreśli kości policzkowe, a dodatkowo jest w przystępnej cenie.

Błękitne powieki powracają w nowej, bardziej zjawiskowej i efektownej formie, niż dawniej. Taki makijaż sprawdzi się u każdej, niezależnie od tego, jaki jest odcień skóry, czy barwa oczu. Warto czasem zaryzykować i dodać swojemu spojrzeniu wyrazistego blasku.