Advertisement

Stylowy laptop brzmi jak oksymoron? Już nie! Odkąd odpakowałam laptop HP Spectre x360 przekonałam się, że technologia i wysokiej klasy design mogą iść w parze. Ultracienka ramka, minimalistyczna forma i eleganckie detale, a to wszystko w utrzymane w niezwykle stylowym połączeniu czerni i złota.

Jeśli tak jak ja jesteście zadeklarowanymi fanami urządzeń, które łączą w sobie wiele przydatnych funkcji to z pewnością pokochacie tego laptopa. W przypadku HP Spectre x360 z pozoru klasycznego laptopa jednym ruchem można złożyć do poziomu tableta. Dołączony do zestawu precyzyjny rysik świetnie sprawdził się przy tworzeniu szczegółowych grafik i abstrakcyjnych kolaży. Odkryłam też swoją nową pasję. Okazało się, że malowanie w darmowej aplikacji Adobe Fresco idzie mi znacznie lepiej niż to na papierze, dlatego od niedawna wieczory zawsze spędzam w towarzystwie dobrej muzyki i mojej wirtualnej pracowni artystycznej.

Zaraz po uruchomieniu laptopa w oczy rzucił mi się wyjątkowo rozległy ekran, który w niespotykany przeze mnie wcześniej sposób oddawał wyraziste i intensywne barwy. Z zaciekawieniem sprawdziłam specyfikację tego modelu i wszystko stało się jasne. Za imponującym wyświetlaczem stoi szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak ultracienka ramka monitora, która zapewnia największy obecnie na rynku aktywny obszar wyświetlenia, Auto Color, który dostosowuje wyświetlanie do używanych aplikacji i ustawia właściwe odwzorowanie kolorów podczas przeglądania lub edycji zdjęć, czy certyfikat Eyesafe potwierdzający redukcję światła niebieskiego (To szczególnie ważne jeśli w ciągu dnia dużo czasu spędzacie przed ekranem). Te wszystkie funkcje szczególnie doceniłam, kiedy oglądając jeden z pokazów mody online poczułam się, jakbym siedziała w pierwszym rzędzie. Po raz pierwszy od roku dane mi było na nowo poczuć ten niepowtarzalny klimat, co w realiach cyfrowych show brzmi prawie nieosiągalnie.

Nadszedł moment by poruszyć wątek stanowiący fundament każdego laptopa. Wydajność. Szybko się przekonałam, że procesory Intel® Core™ i7 11. generacji z grafiką Iris Xe to synonim laptopa na miarę XXI wieku. Przekonałam się też, że dzięki nim edycja filmów wideo może być szybka i przyjemna - wystarczy komputer z odpowiednimi parametrami by ten czasochłonny proces stał się relaksującym, kreatywnym zajęciem.

Niemniej ważna - bateria. Ta wbudowana w HP Spectre x360 umożliwiła mi ponad 11 godzin redakcyjnej pracy bez konieczności podłączenia do zasilania. Choć brzmi jakby nie trzeba było już nic więcej dodawać, to nie był to jedyny raz gdy ten model miło mnie zaskoczył. Jedno naładowanie wystarczyło na nawet 17 godzin strumieniowania filmów w rozdzielczości HD. Robi wrażenie prawda? Ponownie, to jeszcze nie wszystko. Tak jak pisałam, HP Spectre x360 to laptop na miarę XXI wieku, dlatego nie powinno Was zdziwić, że został wyposażony w automatyczną regulację poziomu zasilania zapobiegającą przegrzaniu i wyczerpaniu akumulatora.

Błyskawiczna wymiana danych i obecność wszystkich potrzebnych portów wejściowych uświadomiła mi, że mój dotychczasowy laptop został daleko w tyle względem modelu od HP. Pracuje się na nim szybciej, wygodniej, ale też bezpieczniej. Odkąd pamiętam stosowałam przeróżne metody zasłaniania kamerki komputera, w tym używając naklejek i taśmy klejącej, co w realiach spotkań online okazało się być bardzo niepraktyczne. Dzięki specjalnemu przyciskowi wyłączenia kamery i mikrofonu teraz robię to jednym kliknięciem. Warto zwracać uwagę na tak proste i względnie niepozorne rozwiązania, bo to właśnie one w ogromnym stopniu poprawiają komfort naszego życia.

Wynik? Jest absolutnie niezastąpiony! Ultralekki, wielofunkcyjny, wydajny, mogłabym tak wymieniać bez końca. HP Spectre x360 to najlepszy dowód, że praca zdalna może być przyjemna i efektywna.