Kosmetyk, o którym mowa, to coś więcej niż zwykły krem. Polska marka Clarena opracowała 10-dniową, szokową terapię, na którą oprócz kremu składa się zestaw skoncentrowanych ampułek rozjaśniająco-odmładzających. To innowacyjne połączenie jest odpowiedzią na coraz popularniejszy trend clinical skincare – pielęgnacji, która z profesjonalnych gabinetów trafia do domu. Szybka, intensywna kuracja anti-aging ze specjalną formą witaminy C AA2G TM ma dawać efekty podobne do zabiegu u kosmetyczki. Tyle, że finalnie jej koszt będzie niższy, a ty zyskasz rezultat rozciągnięty w czasie – cera będzie emanować glow aż do jesieni. Jest to możliwe dzięki rozłożeniu kuracji na dwa etapy, z których pierwszy trwa tylko 10 dni, a następny 3 miesiące. Po tym czasie producent obiecuje następujące rezultaty:

  • redukcję zmarszczek o 74,6%,
  • rozjaśnienie przebarwień o 7,7%,
  • redukcję szorstkość skóry o 45% już po 6 tygodniach.

Szokowa terapia z witaminą C od Clareny – jak działa i jak ją przeprowadzić?

Na zestaw odmładzająco-rozświetlający składa się Power Cream wraz z koncentratem 100% VIT C AA2G TM, a także 10 ampułek z Overnight 100% VIT C Shock Serum. Obecność w zestawie kilku oddzielnych produktów gwarantuje, że zawarta w nich witamina C zachowuje 100% swojego potencjału przeciwzmarszczkowego. Jak ich używać?

Kurację odmładzającą zaczynamy od stosowania ampułek codziennie na noc przez 10 dni. Jest to terapia „szokowa”, która ma zadanie intensywnie i głęboko zrewitalizować poszarzałą, wiotką, suchą skórę. Zawiera witaminę C o stabilnej budowie (Sodium Ascorbyl Phosphate), której siłę działania zwiększono poprzez połączenie jej ze składnikiem Aldavine™ 5X o wyjątkowo dobrej przenikalności w głąb skóry. Ampułki w nieco ponad tydzień wyraźnie rozjaśniają, napinają i wygładzają cerę dojrzałą, niedotlenioną, naczyniową, ze skłonnością do zmarszczek oraz przebarwień.

Drugi etap ma za zadanie zintensyfikować oraz podtrzymać efekt rozświetlenia i odmłodzenia skóry. Po 10 dniach zaczynamy stosowanie kremu Power Cream, do którego dodajemy ampułkę z aktywną formą kwasu L-askorbinowego, czyli AA2G™. Dopiero po wymieszaniu obu produktów witamina C zyskuje najwyższy potencjał anti-aging potwierdzony badaniami. Wyizolowana w ampułce witamina C oferuje maksimum swoich właściwości – stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza rumień, poprawia gęstość i sprężystość skóry. Krem po zmieszaniu z koncentratem aplikujemy przez kolejne 2-3 miesiące, aż do wyczerpania słoiczka.

AA2G™ jest składnikiem o wyjątkowo intensywnym działaniu, którego skuteczność potwierdzono w badaniach. Wspomniana już redukcja zmarszczek o niemal 75% to jeden z dowodów na skuteczność tej nowoczesnej formy witaminy C. Oprócz tego, w toku kuracji możesz liczyć na zwiększenie nawilżenia skóry, poprawę jej kolorytu, redukcję stanów zapalnych i regenerację suchej cery po zimie. „Zestaw bez którego nie mogę się obejść. Efekt rozświetlenia, napięcia skóry widoczny był już po dwóch tygodniach regularnego używania” – można przeczytać w jednej z recenzji.

Krem można stosować zarówno na noc, jak i na dzień – użytkowniczki potwierdzają, że dobrze sprawdza się jako baza pod makijaż.