Dla wielu mężczyzn czerwone paznokcie są niezwykle atrakcyjne – tak się mówi od dawna i tak się utarło w głowach milionów ludzi obu płci. Wyjaśniamy, skąd się wzięło przypisywanie takich skojarzeń i dlaczego stylistki paznokci nie przepadają za tą barwą?

Historia czerwonych paznokci

Historia czerwonego koloru na płytce paznokci sięga starożytnych Chin, gdzie członkowie rodziny królewskiej stosowali go, aby podkreślić swój status i bogactwo. Barwie do przypisuje się życiodajną energię oraz wiąże się ją z celebracją i dobrobytem – stąd czerwone lampiony. W starożytnym Egipcie również ten kolor był popularny w stylizacji paznokci wśród faraonów i królowych jako znak pozycji społecznej. W latach dwudziestych ubiegłego wieku czerwony lakier stał się symbolem wyrafinowania i elegancji, a później oznaką kobiecego seksapilu.

Czerwone paznokcie często miała Marylin Monroe jak na przykład w filmie „Słomiany wdowiec”, czy Rita Hayworth w „Krew na piasku”. Aktorki miały niezwykły talent oraz urodę, które podziwiamy do dziś. Jednak to mężczyźni stali za kreowaniem ich wizerunku – od tego, jak mają wyglądać, po przydzielane role. 

Dlaczego manicurzystki nie lubią czerwieni na paznokciach?

Choć czerwone paznokcie są często dla kobiet wyrazem elegancji i klasy, dla mężczyzn seksapilu, to dla manicurzystek jest nudny. Krwisty kolor jest bardzo często wybierany przez panie, przez co często dla stylistek paznokci to tylko kolejna para dłoni w tym samym stylu. Manicurzystki lubią wyrażać swoją kreatywność poprzez tworzenie unikatowych wzorów i kombinacje kolorów. Dla nich czerwień może wydawać się zbyt standardowym wyborem, który nie pozwala na pełne wyrażenie ich artystycznej wizji.

Jednak nie odmawiamy tej barwie piękna! Przede wszystkim, czerwień jest kolorem nasyconym, który przyciąga uwagę. 

Jeżeli podoba wam się odcień Marylin z kultowych filmów, to świetnie sprawdzi się intensywna czerwień. Marka O.P.I oferuje wysokiej jakości pigmenty oraz trwałość. Jeżeli masz ograniczony budżet, to świetnie sprawdzi się produkt Golden Rose, który ma równie piękny pigment.

Role odgrywane przez Ritę Hayworth często budziły nie tylko zachwyt, ale i podziw. Jej paznokcie często były w kolorze ciemnej czerwieni, która jest także ponadczasowa i klasyczna. Idealnie sprawdzi się odcień Malaga Wine marki O.P.I, a tańszą propozycją dostępną w wielu znanych drogeriach jest lakier Rimmel Kind & Free. 

Kolor paznokci to kwestia indywidualnego gustu. Niezależnie od tego, czy wybierasz czerwień, czy nie, najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo i pewnie. W końcu to twoje paznokcie i to ty decydujesz, jaki kolor najlepiej wyraża twoją osobowość i styl.