Kosmetyki Klorane figurują niemal w każdym rankingu najlepszych produktów do włosów made in France. Ze swoją miłością do tej marki nie kryją się francuskie redaktorki beauty, a także influencerki. Jeden kosmetyk darzą szczególnymi względami – jest to ultradelikatny szampon owsiany.

Jak działa Klorane Shampoing à l'Avoine?

Do jego wielkich fanek należy Jeanne Damas, która myje nim włosy codziennie rano. Nawet tak częste mycie nie szkodzi jej pasmom, ponieważ kosmetyk ma bardzo łagodny, nawilżający skład – działa on tak dobrze, że można spokojnie pominąć odżywkę. Jego formuła jest wzbogacona o zmiękczający ekstrakt z owsa Avena Sativa L., który uprawiany jest w południowo-zachodniej Francji metodami ekologicznymi. Szampon składa się w 87% ze składników pochodzenia naturalnego i został przebadany dermatologicznie – mogą stosować go nawet dzieci powyżej 3 roku życia. Formuła jest niezwykle delikatna dla skóry głowy i oczyszcza włosy bez naruszania jej bariery ochronnej. Dzięki temu pasma nawet przy codziennym myciu wyglądają zdrowo, nie puszą się i są gładkie.

Teraz kultowy kosmetyk kupicie w świetnej promocji:

Żeby uzyskać francuską fryzurę o swobodnej, falowanej teksturze, Jeanne tuż po umyciu ich szamponem Klorane osusza je ręcznikiem i pozostawia do wyschnięcia. „Gdy nakładam makijaż, związuję włosy w niski koczek chignon. Pod koniec porannej toalety, rozpuszczam włosy i tak powstają naturalnie wyglądające fale na moich włosach”.

Le Segretain/Getty Images

Jeanne nigdy nie suszy włosów suszarką, a żeby dodatkowo wygładzić końce, często sięga po kilka kropel nabłyszczającego serum Davida Malletta. Jeśli chce odświeżyć fryzurę w ciągu dnia i nadać włosom objętość, spryskuje je u nasady suchym szamponem Klorane z owsem. To kolejny must-have francuskiej marki w kosmetyczce influencerki.