Nowości Jacquemus - pokaz kolekcji "Le Raphia"

Dziś branża modowa żyje tylko jednym wydarzeniem: najnowszym pokazem Simona Porte Jacqumusa, który zaprezentował dziś swoją kolekcję "Le Raphia". "Moi drodzy. Jutrzejszy pokaz będzie moim ostatnim" napisał wczoraj na Instagramie właściciel marki Jacquemus, po czym dodał z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru "...w tym roku!". Gwiazdy, znajomi z branży i fani jego projektów na chwilę zamarli w oczekiwaniu na show, dając się nabrać utalentowanemu Francuzowi. "O mój boże, nie rób tak!", "Umarłam na sekundę" czy "LOL" pisali niektórzy. Jacquemus podgrzał tym samym atmosferę wokół najnowszego show, które i tak miało zgromadzić tłumy - na żywo i przed ekranami smartfonów - bo jego prezentacje jego kolekcji zawsze są viralowe i wyróżniają się na tle innych. 

Najlepsze prezenty gwiazdkowe we francuskim stylu. Są funkcjonalne, ponadczasowe i très très chic>>

Podobnie było i tym razem. W malowniczej miejscowości Le Bourget pod samym Paryżem został skonstruowany wybieg, który usłano sianem (co ciekawe, to jeden z najbliższych francuskiej stolicy pokazów Jacquemusa, bo ostatnie odbywały się w dalekich lokalizacjach, takich jak Hawaje). Na wybiegu zobaczyliśmy stonowaną paletę barw w odcieniach pszenicy i wytwarzanych w zaciszu własnego domu kremów z kroplą czerni czy różu gumy balonowej, a naturalne włókna z ich własnymi teksturami robiły za printy. Modelki nosiły zdekonstruowane i wymyślone na nowo marynarkowe sukienki, drapowane maxi, topy z surowo wykończonymi falbankami, sztuczne futra złożone z tysięcy frędzli, spodnie-rybaczki, taliowane koszule zapięte na jeden guzik, półprzezroczyste komplety z kwiatowymi aplikacjami, ultrakrótkie spodenki, topy z wycięciami cut-outs, a do tego nowe wersje microbags, które zmieszczą jedynie monetę i przeskalowane słomkowe kapelusze.

Te dwa ostatnie to widoczny ukłon w stronę własnego geniuszu i unowocześnienie projektów sprzed kilku sezonów, które przyczyniły się do powstania fenomenu Jacquemusa.

Na widowni nie zabrakło sławnych gości - nową kolekcję Jacquemus "Le Raphia" oglądały między innymi Manu Rios, Emma Chamberlain, Jennie z Blackpink oraz Pamela Anderson, która zrobiła furorę występując w stylizacji nawiązującej do swojego słynnego looku z MTV Video Music Awards w 1999 roku (ale przefiltrowanego przez estetykę francuskiego projektanta). 

Chanel Métiers d’art 2022/2023 to francuska moda na najwyższym poziomie. Co zobaczyliśmy na wybiegu słynnego domu mody?>>

Sylvie z "Emily in Paris" w zmysłowej kreacji. 59-letnia Philippine Leroy-Beaulieu znów udowadnia, że wiek to tylko liczba>>