Modne szpilki na wiosnę [trendy 2020]

Klasyczne szpilki 10 cm, mule na obcasie, wysokie sandałki wiązane wokół kostki, buty typu slide back heels. W tym sezonie projektanci na nowo przekonują nas do pokochania modeli, dzięki którym możemy unosić się nad ziemia. Po obcasy w nowych kolekcjach sięgają nie tylko najważniejsze marki ostatnich miesięcy, ale też te, które już na dobre ugruntowały swoją pozycję: Bottega Veneta (czółenka z kwadratowym noskiem i fakturą świeżo malowanego obrazu), Isabel Marant (zbudowane z rzemyków sandałki na cienkiej szpilce), Jimmy Choo (słynne obcasy uwielbiają Renée Zellweger, Sandra Bullock, Olivia Wilde i Florence Pugh). Przekonują nas do nich też marki rodem z Instagrama, uwielbiane przez redaktorki mody, stylistki i content creatorki. Szpilki znajdziemy u Gia Couture, której fankami są Debora Rosa, Pernille Teisbaek i Chloé Harrouche oraz By Far (ich buty noszą między innymi Bella Hadid, Jeanne Damas i Kendall Jenner), ale też Miista, Reike Nen i Salondeju, o których więcej przeczytacie tutaj: Gdzie kupić modne buty na wiosnę? 7 najciekawszych marek obuwniczych z Instagrama [trendy 2020].

Pytanie: jak nosić wysokie buty bez bólu po tygodniach lockdownu? Ten problem może dotyczyć wszystkich, bez względu na to, czy chętnie zamienicie sneakersy i wygodne klapki na modne sandałki na obcasie, które pokochałyście za ich wygląd, wracacie do pracy, gdzie obowiązuje sztywny dress code z lakierowanymi szpilkami albo po prostu wyznajecie podobne zasady do Victorii Beckham, która przyznaje, że nie może się skoncentrować w płaskich butach. Szukając odpowiedzi i rozwiązania warto zajrzeć na podeszwę buta.  

Szpilki na imprezę - gdzie kupić najwyższe?>>

Co zrobić, aby szpilki były wygodniejsze?

W wygodzie wysokich butów nie chodzi jedynie o osławione wyprofilowanie. Dużą rolę odgrywa tutaj obecność specjalnej wkładki, która nazywa się Insolia. Ta konstrukcja została opatentowana podiatrę z New Hampshire, doktora Howarda Dananberga, który podczas swojej pracy nad diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stawu skokowo-goleniowego i stóp zauważył, że źródłem wielu badanych przez niego problemów są... szpilki. Postanowił znaleźć rozwiązanie tej sytuacji: to znaczy sprawić, by kobiety - jeśli tylko chcą - mogły nosić buty na obcasie, ale bez niewygody czy uszczerbków na zdrowiu. 

5 najmodniejszych modeli butów na wiosnę 2020>>

Co prawda wiele butów na obcasie było już wyposażonych w dodatkowe wkładki, jednak nie wszystkie działały tak jak obiecywał producent. Stąd "dodatek" do nich, opracowany przez Dananberga, który potrafił przełożyć ciężar ciała z palców w kierunku pięt i na równomiernie na całą stopę. Insolia stała się integralną częścią wielu butów popularnych marek (zawsze są one oznaczone nazwą tego wynalazku na podeszwie, tak jak w przypadku szpilek i klapek Marks&Spencer), ale można ją też dokupić jako osobą wkładkę w wybranych aptekach czy przez internet. Z tego rozwiązania korzysta między innymi jedna z najważniejszych australijskich linii lotniczych - Quantas, która już na początku 2005 roku złożyła zamówienie na buty z Insolią dla 7 tysięcy stewardess.

Modne klapki i sandały na platformie na wiosnę i lato 2020. Wybrałyśmy najpiękniejsze modele z aktualnej oferty znanych marek>>