Czujesz, że wiszą nad Tobą ciemne chmury? Panująca retrogradacja Merkurego od kwietnia rzutuje na naszą egzystencję. Planeta komunikacji w ruchu wstecznym to najmniej lubiane zjawisko astrologiczne. Ów tranzyt jest niesławny z powodu tworzenia powszechnego chaosu. Szczególnie jeśli chodzi o podróże, technologię i komunikację. To powiedziawszy, pewne znaki zodiaku odczują jego wpływy na własnej skórze. Spodziewaj się, że sprawy nie pójdą po Twojej myśli, jeśli znajdujesz się na poniższej liście. 

Retrogradacja Merkurego w Baranie oficjalnie rozpoczęła się 1 kwietnia. Merkury panuje nad wszystkim, co dotyczy technologii, podróży, myśli i czasu.

Czujesz, że znajdujesz się na rozstaju dróg i nie masz kontroli nad swoim życiem? Gęsta tego tranzytu nie opuści Cię aż do maja. Choć 26 kwietnia Merkury wreszcie ruszy do przodu, nadal będziemy odczuwać cień jego retrogradacji. 

BARAN

Baranie, ta retrogradacja dotyczy bezpośrednio Twojego znaku zodiaku. Prawdopodobnie już czujesz potrzebę wprowadzenia w swoim życiu dużych zmian. Możesz jednak mierzyć się z niepewnością, która spowalnia podejmowanie decyzji. Przeznacz kwiecień na powolną analizę sytuacji i dokładne planowanie kolejnego ruchu. W tej chwili ekscytuje Cię wiele rzeczy, lecz pozbądź się pragnienia, aby mieć je już teraz. Co nagle, to po diable, gdy trwa retrogradacja. Uzbrój się w cierpliwość i działaj powoli. Twoje największe marzenie spełni się dopiero jesienią. Dziś powinnaś czerpać przyjemność z podróży w jego kierunku. Tak, jak siew i zbiory odbywają się w różnych porach roku, tak i Twoje manifestacje czekają na odpowiedni moment. Potrzebują czasu, żeby się rozwinąć, a cierpliwość to dla Ciebie najtrudniejsza lekcja. Płyń z nurtem wydarzeń, zachowaj uważność i zaufaj procesowi. 

BYK

Ponieważ Merkury znajduje się w twoim 12. domu podświadomości, nie zdziw się, jeśli poczucie żalu i urazy wypłyną na powierzchnię w tym miesiącu. Spodziewaj się też nowych możliwości, lecz zmiana dokona się kosztem Twojej wygody. Dostosowanie się do nowości okaże się wyjątkowo trudne. Ważne, abyś zaakceptowała wszelkie wydarzenia, które pojawią się na Twojej drodze. Kwietniowe wyzwania bardzo Cię wzmocnią i przybliżą Cię do Twojego celu. To, co teraz wydaje się klęską, niebawem okaże się błogosławieństwem. Zamiast poddawać się nerwom, myśl pozytywnie. Każdy dzień rozpocznij z dobrą intencją. 

RYBY

Merkury zagościł w Twoim drugim domu pieniędzy i dóbr materialnych. Z pewnością już czujesz się przytłoczona brakiem obfitości w tej dziedzinie życia. W kwietniu długi mogą Cię przerastać. Bałagan w finansach ściągnie Cię na ziemię, abyś nauczyła się odpowiedzialności. Horoskop radzi, byś zamiast skupiać się na negatywach, podjęła kroki w celu poprawy sytuacji. Poszukaj lepiej płatnej pracy, uwolnij się od zależności w związku lub otwórz konto oszczędnościowe z lepszym oprocentowaniem. To twój czas na dorosłe działania, za które podziękujesz sobie w przyszłości.