Wielokolorowy portret, zachwycająca natura i architektoniczna gra świateł. Różnorodność prac wyróżnionych w konkursie Huawei udowadnia, że w fotografii mobilnej jest miejsce na wszystko (i dla każdego). Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zdjęcia musiały być wykonane smartfonem. Tym bardziej doceniamy wspaniałe odwzorowanie detali i wyraziste barwy, jakie zaprezentowali nam uczestnicy konkursu. Zanim zdjęcia będą podziwiane przez gości stołecznego wernisażu, możesz obejrzeć je u nas. Ciebie zachęcamy do zapoznania się ze zwycięskimi pracami, a wszystkim wyróżnionym fotografom gratulujemy świetnego oka i umiejętności technicznych!

1. miejsce i nowy HUAWEI P50 Pocket: Aleksandra Z.

Największe uznanie jury zdobyła fotografia autorstwa Aleksandry Z. Laureatka głównej nagrody postanowiła przesłać na konkurs górski pejzaż skąpany w promieniach słońca. Majestatyczny szczyt wybijający się ponad chmury i sylwetka samotnego wędrowca w centrum kadru bez wątpienia zasłużyły na najnowszego smartfona HUAWEI P50 Pocket. Z pomocą ultraszerokokątnego obiektywu i funkcji True-Chroma Aleksandra zrobi jeszcze niejedno fenomenalne zdjęcie! 

2. miejsce i HUAWEI P50 Pro: Sergiusz G.

Aparat 64 MP z teleobiektywem, optyka HUAWEI XD i imponujący ekran 6,6” to tylko niektóre z cech smartfonu P50 Pro. Dzięki nim Sergiusz, w którego ręce trafi nagroda za zajęcie 2. miejsca, będzie mógł szlifować swoje fotograficzne umiejętności. Tym razem zauroczył jurorów nieszablonowym spojrzeniem na światło. Promienie wpadają do zacienionego pomieszczenia przez klasyczne okna ze szprosami. Za szybą widzimy nowoczesny miejski krajobraz. Nic dziwnego, że mocny kontrast przyciągnął uwagę ekspertów.

3. miejsce i HUAWEI Watch GT 3: Olaf S.

Trzecie miejsce najlepiej obrazuje stwierdzenie, że kluczem do idealnej fotografii jest znalezienie się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Olaf uchwycił w kadrze iskry, płomienie i ogień. Zabawy z pirotechniką zapewniły mu 3. miejsce i stylowy smartwatch HUAWEI.

4. miejsce i HUAWEI FreeBuds Lipstick: Krystian G.

Krystian postanowił zaserwować jury magiczne spojrzenie na portret. Kadr wypełniony jest barwami przywołującymi na myśl hinduistyczne święto Holi. Rolę naturalnej ramki pełnią egzotyczne rośliny. Do autora portretu trafiły designerskie słuchawki FreeBuds w kształcie przypominające pomadkę.

5. miejsce i HUAWEI Sound Joy: Alan S.

Na koniec coś dla fanów ornitologii i nocnego nieba. Chociaż na pierwszy rzut oka ogołocone gałęzie drzew, zachmurzone sklepienie i księżyc w pełni mogą wyglądać niepokojąco, to jednocześnie fotografia Alana oddaje piękno natury pogrążonej we śnie. Zdjęcie nagrodzono przenośnym głośnikiem HUAWEI Sound Joy.

Więcej prac, które wzięły udział w rywalizacji, obejrzysz na stronie konkursowej. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!