Trendy 2023 z Kopenhagi: bojowy nastrój

Trendy 2023 z Kopenhagi: bojowy nastrój. Kolekcja Aeron jesień-zima 2023/2024 / Launchmetrics/Spotlight

Bojówki zwracały na siebie uwagę na wybiegach wielu marek podczas Copenhagen Fashion Week. Ten element garderoby już nie jest mikrotrendem, a na dobre wchodzi do mody. My szczególnie upodobałyśmy sobie modele z kolekcji Stine Goya (srebrne oraz te w kolorze masła z popularnej kopenhaskiej knajpy Atelier September), Aeron (w kolorze gorącej czekolady), Operasport (z czarnej połyskującej skóry) i Munthe (klimat safari). 

Jak noszą się teraz skandynawskie it-girls? Najlepsze stylizacje street style z ulic Kopenhagi [Copenhagen Fashion Week jesień zima 2023/2024]>>

Trendy 2023 z Kopenhagi: stowarzyszenie wędrujących dżinsów

Trendy 2023 z Kopenhagi: stowarzyszenie wędrujących dżinsów. Kolekcja Munthe jesień-zima 2023/2024 / Launchmetrics/Spotlight

Dżins, jeden z najważniejszych materiałów 2023 roku, nie może być minimalistyczny. Kreatywne głowy Skandynawii szukały zupełnie niestandardowych rozwiązań dla denimu i... udało się je znaleźć. Tak oto Munthe szyło dżinsowe płaszcze, a spodnie wysadzało tysiącami drobnych metalowych dżetów lub rysowało na nich cyrkoniową kratę, Skall serwowało je jako miękkie koszule (także w total lookach), a Division - jako zdekonstruowane i zszyte na nowo maxi skirts.

Trendy 2023 z Kopenhagi: fokus na talię

Trendy 2023 z Kopenhagi: fokus na talię. Kolekcja Remain jesień-zima 2023/2024 / Launchmetrics/Spotlight

Oversize'owe i (sterotypowo) męskie kroje mają solidną konkurencję w postaci drugiego bieguna trendu. Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się dokładnie kolekcjom Remain, Lovechild oraz Operasport. 

Trendy 2023 z Kopenhagi: druga skóra

Trendy 2023 z Kopenhagi: druga skóra. Kolekcja Saks Potts jesień-zima 2023/2024 / Launchmetrics/Spotlight

Remain, Saks Potts, Lovechild i inne marki, które pokazywały swoje kolekcje jesień-zima 2023/2024 w ramach Kopenhaskiego Tygodnia Mody, oddały też swój hołd estetyce vintage. Jak? Ich głównym obiektem modowej analizy została brązowa przecierana skóra i sposób jej starzenia się. Faktury i wzory, inspirowane tymi powstałymi na skutek wieloletniego użytkowania, podziwiałyśmy na spodniach, kurtkach, spódnicach mini i sukienkach.

Trendy 2023 z Kopenhagi: żywe srebro

Trendy 2023 z Kopenhagi: żywe srebro. Kolekcja Stine Goya jesień-zima 2023/2024 / Launchmetrics/Spotlight

Srebro z viralowych spodni, które kilka tygodni temu podbiły TikToka, rozlało się na inne elementy garderoby. Kolory drogocennych kruszców zwracały na siebie uwagę w kolekcjach Remain, A. Roege Hove czy Stine Goya. 

Te torebki, buty i dodatki ma w szafie każda skandynawska it-girl. Królują na ulicach Kopenhagi [street style CphFW jesień-zima 2023/2024]>>

PS Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii, gdzie mamy dla Was jeszcze więcej zdjęć z wybiegów Copenhagen Fashion Week jesień-zima 2023/2024.