Wideo zamiast zdjęcia 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Motorola Polska (@motorolapolska) Cze 26, 2019 o 11:09 PDT

Zdarzyło Ci się kiedyś niechcący stworzyć krótki filmik, zamiast zrobić perfekcyjnie wykadrowane zdjęcie? Teraz mikrowideo powoli wypiera klasyczne instagramowe posty. Liczy się ciekawe ujęcie i pięknie odbijające się w nagrywanym elemencie słońce. Może być to kieliszek z prosecco i stokrotkami, akwarium z rybką w środku, nowy manicure w zestawieniu z ulubionym pierścionkiem, a nawet cień, który rzucają na ścianie rozhuśtane na wietrze drzewa. 

Mirror selfie 

Tego lata możecie zrobić je na dwa sposoby - w wersji dla minimalistek w łóżku i z małym lusterkiem do makijażu w delikatnej oprawie, a w tej dla maksymalistek na trawie lub kocu i koniecznie z dużym lustrem w zdobionej ramie. Przygotowując te drugie, powinnaś uwzględnić także specjalną scenografię - świeże owoce (najlepiej cytrusy) lub polne kwiaty, a do tego szkło i kryształy. Wszystkie te elementy rozłóż dookoła lustra, a robiąc zdjęcie uważaj, żeby w odbiciu poza Tobą znalazło się tylko niebo. 

Na trawie lub łące 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Motorola Polska (@motorolapolska) Lis 27, 2019 o 4:35 PST

Wiosną i latem natura będzie najpiękniejszym tłem do wszystkich Twoich zdjęć, niezależnie od tego co fotografujesz. Zarówno najmodniejszy dodatek sezonu (torebka-koszyk od Loewe), biżuteria z kolorowych koralików, najnowsze kosmetyczne zdobycze czy świeżo upieczone ciasto z owocami, chcemy oglądać teraz na trawie lub na kolorowej łące. Do takich zdjęć świetnie sprawdzi się smartfon z aparatem makro, który pozwala na niezwykłe bliskie fotografowanie obiektów

Home decor check 

To jedno z najbardziej pożądanych zdjęć na Instagramie ostatnich miesięcy, szczególnie gdy macie do sfotografowania Cesca Chair projektu Marcela Breuera lub inny obiekt westchnień minimalistek. Poza zdjęciami mebli, instagramowe "it" girls fotografują także piękne kryształowe naczynia, designerskie wazony i świeczniki, a także elementy ze swojego home office.

Śniadanie na nowo 

W pewnym momencie już wszyscy mieliśmy dość dziennego menu naszych znajomych pojawiającego się w social mediach. W 2020 trend na wrzucanie zdjęć jedzenia na profile wrócił na nowo, ale tym razem jest on znacznie bliższy naszej estetyce. Na Instagramie najpiękniej wyglądają herbaty w filiżankach vinatge obsypane kwiatami, dalogona coffee w wydaniu matcha, croissanty lub tosty francuskie pełne owoców, mini pancakes w formie płatków (koniecznie spróbujcie), a także soczyste owoce. Poza kreatywnym śniadaniem potrzebujesz już tylko naturalnego światła i nieperfekcyjnego kadru. 

Przepis na zdjęcie idealne

Najważniejszym czynnikiem, który na takie się składa jest odpowiednie światło, ładny kadr i odpowiedni sprzęt- oczywiście taki, który fotografuje w bardzo wysokiej rozdzielczości. motorola edge tworzy zdjęcia w 64 MP, a w przypadku kamery selfie aż w 24 MP. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest także rozmiar ekranu. Wspomniany wcześniej model posiada ekran o przekątnej 6,7 cala o proporcjach kinowych (21:9) co oznacza, że nie tylko dokładnie obrobicie na nim przygotowane zdjęcia i zmontujecie wideo, ale także obejrzycie najnowszy sezon "13 powodów" w świetnej jakości. W tym przypadku warto wspomnieć także o głośnikach nowej motoroli edge - posiada on najgłośniejsze głośniki w tej klasie smartfonów dostrojone oprogramowaniem Waves, które jest laureatem Technological Grammy. 

Kolejna sprawa która jest dla nas bardzo istotna, to oczywiście płynność i szybkość działania smartfona - częstotliwość odświeżania ekranu w tym przypadku to aż 90 Hz. Design? Nowoczesny i elegancki. Zagięte o 90 stopni krawędzie ekranu dodają sprzętowi smukłości i lekkości.