Patrząc na listę z zeszłego roku, to Netflix zdecydował się na parę szokujących decyzji. Serwis streamingowy postanowił zakończyć, takie tytuły jak "Siły kosmiczne", "Pani dziekan", "The Midnight Gospel", "Pierwsze zabójstwo", czy "Grendel". Ten ostatni nawet nie doczekał się swojej premiery! A jak jest w 2023? Już na samym początku roku Netflix podjął decyzję o zamknięciu kilku produkcji, w tym serialu  z Maciejem Musiałem.

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "1899"

Na ten serial czekaliśmy wiele długich miesięcy - już sama wiadomość, że za tytuł odpowiadają twórcy "Dark", a na ekranie zobaczymy międzynarodową obsadę, w tym Macieja Musiała czy Miguela Bernardeau ze "Szkoły dla elity". Niestety produkcja mocno rozczarowała widzów, jak i krytyków. Platforma zdecydowała się szybko zakończyć "1899", o czym powiadomili showrunnerzy.

"Z ciężkim sercem musimy poinformować, że serial nie zostanie przedłużony na kolejny sezon" - przeczytamy na instagramie - "Chcieliśmy dokończyć tę niesamowita podróż w 2. i 3. serii. Ale czasem los ma inne plany. Takie jest życie".

obsada: Maciej Musiał, Miguel Bernardeau, Emily Beecham. 

premiera 1. sezonu: 17.11.2022

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Korporacja konspiracja"

Animacja doczekała się dwóch części, ale niestety, nie poznamy dalszych losów bohaterów. Choć jeszcze w czerwcu Netflix miał plany na kontynuację serialu... Decyzja została jednak zmieniona. 

"Ludzie jaszczurki? Prawda. Lądowanie na księżycu? Fałsz. Pewna geniuszka i jej dysfunkcyjni współpracownicy zajmują się teoriami spiskowymi na pełny etat."

obsada: Lizzy Caplan, Christian Slater, Clark Duke, Tisha Campbell-Martin

premiera 1. sezonu: 22.10.2021

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Singiel w Nowym Jorku"

Zaskoczeni? My bardzo! Serial z Neilem Patrickiem Harrisem miał być murowanym hitem od Netflix, ale stało się wręcz odwrotnie...

"Michael Lawson był przekonany, że wszystko w życiu ma pod kontrolą. Jako nowojorski agent nieruchomości miał wszystko – wspaniałą pracę, wspierającą rodzinę, bliskich przyjaciół oraz kochającego partnera Colina, z którym spędził wspaniałe 17 lat. Jednak gdy Colin niespodziewanie wyprowadza się w przeddzień swoich 50. urodzin, Michael musi zmierzyć się z dwoma koszmarami – utratą bratniej duszy i byciem samotnym gejem po czterdziestce w Nowym Jorku".

obsada: Neil Patrick Harris, Marcia Gay Harden, Tisha Campbell-Martin, Tuc Watkins

premiera 1. sezonu: 29.07.2022