Odżywki do włosów Alterra nie potrzebują reklamy - są tanie i skuteczne. Potwierdzają to liczne testy urodowych blogerek i włosomaniaczek, które chwalą produkty niemieckiej marki. Niemal wszystkie produkty Alterrawegańskie i posiadają certyfikat Vegan Society. Warto dodać, że seria Alterra jest oparta głównie na roślinnych wyciągach i nie jest testowana na zwierzętach. Do kupna produktów Alterra zachęca niska cena, czyli 8,99zł. Blogerki w szczególności upodobały sobie odżywki do włosów tej marki. Błogosławieństwo odżywce z granatem i aloesem dała m.in. Anwen, blogerka specjalizująca się w pielęgnacji włosów i Red Lipstick Monster, która używa ich do swoich cienkich i rudych włosów. Odżywka do włosów Alterra nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych i konserwantów. Skład pozbawiony jest też silikonów, parafiny i innych związków ropochodnych. Jedyny minus tego produktu to alkohol w składzie, ale w kosmetykach ekologicznych często jest on używany zamiast konserwantów. 

Victoria's Secret w Rossmannie. Które produkty trafiły do słynnej drogerii? >>

Alterra odżywki i maski - opinie

Ja używam jej zarówno tak jak maski (czyli pod czepek i ręcznik na min. pół godziny) jak też jako odżywki (na 5 minut po myciu) i w obu przypadkach sprawdza się u mnie genialnie. - mówi Anwen o odżywce do włosów Alterra.

Szczerze to jest jedna z lepszych odżywek, które gościły na moich włosach. - pisze basia-blog.pl

Lubię je za to, że nie mają dużo chemii. - mówi Red Lipstick Monster

Kosmetyki z niższej półki cenowej doceniają też zawodowi wizażyści. Kinga Szewczyk z Kolorowych Kredek jest wielką fanką olejku Isana z Rossmanna. Ona używa go do czyszczenia... Beauty Blendera. To co prawda kosmetyk przeznaczony do ciała, ale doskonale wywiązuje się z takiego właśnie zadania specjalnego.

Jeśli nie wierzycie, zróbcie mały test: przeznaczony do wyrzucenia Beauty Blender wyczyśćcie w taki właśnie sposób i przetnijcie nożyczkami! To bardzo wydajny „czyścik”, kosztuje około 5-6 zł - przekonuje Kinga Szewczyk.