W zeszłym roku internet oszalał na punkcie paznokci Kendall Jenner. "Cow Print Nails", bo o nich mowa, były hitem instagrama jeszcze przez wiele miesięcy. Krowie łaty okazały się bardziej stylowe niż tygrysie i lamparcie cętki. Tym razem słynna Amerykanka zdecydowała się na bardziej minimalistyczne, ale równie modne mani o nazwie Negative-Space Nail Art.

Te modne paznokcie na wiosnę 2020 lansuje Kendall Jenner. Poznaj trend Negative-Space Nail Art

Od kilku sezonów wzorki i naklejki na paznokcie szturmem podbijają zarówno pokazy mody, jak i internet. Co kilka miesięcy pojawia się nowy trend, który chcą mieć wszyscy, przynajmniej na swoich "pazach". Niedawno głośno było o Crocodile Print Nails,  Jelly Nails, Rose Quartz, Magnetic Galaxy Nails, czy o manicure idealnie pasującym do makijażu. Na wiosnę 2020 proponowany jest Negative-Space Nail Art. Tuż po zakończeniu pokazów w Paryżu Kendall Jenner wybrała się do swojego ulubionego salonu mani Modern Pamper Salon w Los Angeles. Na instagramie tego lokalu, a dokładnie na insta story, pojawiły się nowe paznokcie modelki. 

Trend Negative-Space Nail Art polega na manicure, w którym tylko część płytki paznokcia jest pomalowana kolorowym lakierem (na pozostałą część aplikuje się lakier bezbarwny). Kendall Jenner zdecydowała się na pastelowe zielone kropki albo jak niektórzy twierdzą "kropelki". Paznokcie spiłowano na kształt kwadratu, kojarzący się z latami 90. To również ulubiony kształt Belli Hadid i Khloe Kardashian. Proste, łatwe do zrobienia i bardzo dziewczęce mani 24-latki ma już sporo fanów. 

Modne paznokcie Kendall Jenner na wiosnę 2020. / screen insta story/ Modern Pamper Salon

Paznokcie w stylu "Negative-Space" po raz pierwszy stały się hitem w 2018 roku. Ten trend powstał na kanwie słynnego "Frencha" i od początku zaskakiwał liczbą wersji. To idealny sposób na mani dla osób, które nie mają czasu na częste wizyty w salonie, malowanie paznokci w domu lub walczą z odpryskami lakieru. Na pomalowanej bezbarwnym lakierem płytce nie będzie nic widać, a jeśli zrobicie "Negative Space" w hybrydzie, to możecie cieszyć się perfekcyjnymi paznokciami nawet przez miesiąc - wzór musi znajdować się wtedy w górnej części płytki.