Rozstania są trudne, ale nie dla wszystkich. Pewne znaki zodiaku bez wahania zrywają znajomość, kiedy ktoś naruszy ich poczucie godności. Są tak zniesmaczone, że nie przyjmują przeprosin. Mogą nawet chować urazę do końca życia. Do perfekcji opanowały wyznaczanie zdrowych granic w relacjach. Od razu rozpoznają toksyczne przyjaźnie i nie zamierzają długo w nich tkwić. O kim mowa? Zarówno Baran, Skorpion, jak i Koziorożec nie ignorują czerwonych flag.

BARAN

Baran to znak rządzony żywiołem ognia. Nie potrzebuje wielu powodów, by z dnia na dzień zerwać znajomość. Szybko się denerwuje, zwłaszcza kiedy widzi, że ktoś nieustannie kopie pod nim dołki. Rządzi nim Mars, planeta walki, wyznająca zasadę "najpierw działaj, potem pomyśl". Rogacz nie przejmuje się tym, że pali mosty. U swojego boku chce mieć tylko lojalnych i pomocnych przyjaciół. Nie mogą to być ironiczni i krytykujący ludzie, ponieważ Baran bierze wszystko do siebie. Kiedy się rozzłości, mówi wprost, co myśli o danej osobie. Nigdy nie zapomina doznanej urazy. Raz na zawsze odwróci się od tych, którzy go poniżają.

SKORPION

Skorpion ma wbudowany wykrywacz kłamstw. Zaufanie przychodzi mu z trudem. Wystarczy, że raz poczuje się zdradzony, i czar pryśnie. Nie będzie z nikim się cackać. Rządzi nim mroczny Pluton oraz waleczny Mars, dlatego nie daje drugich szans w relacjach. Chyba że zechce się zrewanżować, w myśl zasady "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie." Intuicyjny Skorpion ufa swoim przeczuciom i niekiedy kończy znajomość jeszcze zanim mocno się zawiedzie. Woli mieć wąski krąg przyjaciół, którzy nigdy nie wystawią na próbę jego uczuć.

KOZIOROŻEC

Koziorożcem rządzi Saturn, a więc ten znak zodiaku w relacjach stawia zdrowe granice. Jeśli ktoś złamie jego zasady gry, znak ziemi nie da mu drugiej szansy. Zerwanie toksycznej znajomości przychodzi mu łatwiej, niż się tego spodziewa. Ten racjonalista nie inwestuje energii w osoby, które sprawiają, że jest stratny. Dumny Koziorożec szybko wyrasta z więzi nieprzyczyniających się do jego rozwoju. Woli otaczać się inspirującymi ludźmi o podobnych ambicjach. 

Koziorożec żyje w myśl zasady "nie ma drugich szans. Są tylko inne."