Spójrz prawdzie w oczy. Prawdziwi przyjaciele nie rozpowszechniają plotek na Twój temat, nie karmią Twoich kompleksów i nie umniejszają Twoim sukcesom. Zamiast tego, podnoszą na duchu, wspierają oraz dbają o Twoje najwyższe dobro. Jeśli przebywasz w niezdrowym środowisku, intuicyjnie od razu to poczujesz. Ciało i umysł dadzą Ci znać, że najwyższa pora wyznaczyć granice. 

Rak, Waga i Wodnik mają zbyt wysoki próg tolerancji w przyjaźni. 

Poniżej znajdziesz 3 znaki zodiaku, które najczęściej wchodzą w toksyczne przyjaźnie. Z natury są czułe, ufne i ugodowe. Stają się łatwym celem dla narcyzów oraz wampirów energetycznych. Mają w sobie wrodzoną chęć zaprzyjaźnienia się z każdym. Nie są w stanie uchronić się przed złym traktowaniem i wyzyskiem. Znajdujesz się na tej liście? W 2024 roku przyjrzyj się swojemu wąskiemu kręgowi. Koniecznie dokonaj zmian w dynamice relacji.

Rak: daje się wykorzystywać

Jako matka zodiaku, Rak troszczy się o bliskich. Niestety, nie zawsze otrzymuje w zamian tę samą energię. Toksyczne relacje szybko dadzą mu znać, że jego potrzeby wcale się nie liczą. Raczek wielokrotnie da się wykorzystać, bo ma hojne, przebaczające serce i za wszelką cenę unika konfrontacji. Dopiero skrajne, bolesne sytuacje sprawią, że powie "dość", budując mur wokół swojego wnętrza.

Waga: rezygnuje z siebie dla dobra przyjaźni

Waga, zodiakalna szala sprawiedliwości, poszukuje pokoju i harmonii w każdym aspekcie swojego życia. Jeśli w jej relacjach pojawiają się problemy, bierze na siebie całą odpowiedzialność. Nawet, gdy widzi, że ktoś nią manipuluje, po cichu godzi się na takie zachowanie. Potrafi wiele znieść, i to przez dekady. Wadze trudno jest przełamać te powielane wzorce. Dopóki nie ustali zdrowych granic, będzie niespokojna i nie da szczęścia innym. 

Wodnik: toleruje wszystkich, a sam jest krytykowany

Zodiakalny Nosiciel Wody lubi mieć szerokie grono przyjaciół. Ten znak powietrza w locie dogaduje się z każdym. Niestety, bliscy często go krytykują i podważają jego pomysły. Wodnik to ekscentryk, który ma potrzebę nieustannie wzrastać. Nic nie powinno stać na przeszkodzie jego wolności. Światło Wodnika zostaje przyćmione, gdy znajduje się w pobliżu osoby, która obniża jego poczucie własnej wartości. Powinien pamiętać, że prawdziwy przyjaciel nie będzie próbować niczego w nim zmienić.