Kwiecień zaczął się napięcie za sprawą retrogradacji Merkurego. Ostrzegamy jednak, że to niejedyne wyzwanie astro tego miesiąca. Kosmiczny chaos zwiększy się w zaćmienie Słońca w Baranie. Dnia 8 kwietnia 2024 los wystawi na próbę Twój charakter. Szczególnie jeśli Twój znak zodiaku znajduje się na poniższej liście. Trzech wybrańców na własnej skórze poczuje skutki ów dramatycznego zjawiska.

Zaćmienie Słońca symbolizuje równowagę pomiędzy światłem a ciemnością. Oznacza nowy początek i towarzyszące mu głębokie emocje.

Zaćmienie Słońca w Baranie to w istocie nów Księżyca w tym znaku ognia. Choć nowie zazwyczaj sprzyjają manifestacjom, w zaćmienie lepiej nie wyznaczać nowych celów. Twoja przyszłość jest teraz wielką niewiadomą. Przeczekaj ten czas pełen niespodzianek. Nieoczekiwane zwroty akcji mogą sprawić, że jeszcze wiele razy zmienisz swoje zdanie.

Przepowiednia astrologiczna na zaćmienie Słońca >>

Baran: zaczynasz nowe życie

Jako znak bezpośrednio doświadczający zaćmienia, Baran może spodziewać się nowych, znaczących początków w swoim życiu. Objawi się to nagłymi spostrzeżeniami lub chęcią rozpoczęcia czegoś od nowa. Może chodzić o nagłą zmianę miejsca pobytu, karierę czy decyzję dotyczącą miłości. Poczujesz się nieswojo i zaczniesz kwestionować swoją dotychczasową ścieżkę. Odważyć się zainicjować zmiany, które wcześniej mogły budzić w Tobie lęk.

Waga: żegnasz się z toksycznością

Czarująca Waga znajduje się naprzeciwko Barana na kole astrologicznym. Zaćmienie Słońca ujawni przed nią wyzwania dotyczące zrównoważenia swoich własnych potrzeb z oczekiwaniami innych. W centrum uwagi Wagi znajdą się relacje. Będziesz musiała stawić czoła nieporozumieniom i wzmożonym emocjom. Spodziewaj się, że ognista energia Barana wywoła spór z Twoim partnerem lub sprawi, że znajdziesz się w samym środku konfliktu na froncie domowym. Wszystko po to, abyś stanęła za sobą i pożegnała się z tym, co nieautentyczne.

Koziorożec: widzisz swoje przeznaczenie

Według astrologii znaki kardynalne znajdujące się w kwadraturze z Baranem lub trzy miejsca dalej na kole zodiaku, również napotkają poważne wyzwania. Koziorożec może liczyć na poważną konfrontację. Zmiany dokonają się w jego karierze. Nacisk zostanie położony na zrównoważenie aspiracji zawodowych z życiem osobistym. To nic, że już masz ułożony plan na życie. Zaćmienie Słońca wywoła sytuację budzącą wątpliwości dotyczące tego, dokąd zmierzasz. Chaos, którego za chwilę doświadczysz, przyspieszy Twój wewnętrzny wzrost.