Tarot na kwiecień - rozkład 5 kart

Czym jest tarotoskop? Nasz wróżbita co miesiąc losuje karty Tarota z myślą o nadchodzących tygodniach. Zawiera się w nich mądrość i porada dotycząca tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Tarot nie jest wyrocznią, lecz wskazówką, ułatwiającą dokonanie wyboru. W połączeniu z horoskopem i numerologią na maj 2023 daje wgląd we wszystkie rzeczy, które mają nadejść.

Tarot na maj - pytanie do kart: co musimy wiedzieć w tym miesiącu? Przesłanie płynące z kart to prośba o okazanie współczucia samemu sobie i praca na nad relacjami. 

Przyszłe wydarzenia: karta Dwójka Pucharów

Oto piękna karta miłości, uzdrowienia i równowagi. Przede wszystkim jest ona zaproszeniem do uczynienia miłości własnej swoją codzienną praktyką. Zatroszcz się o siebie. Poświęć więcej czasu duchowości czy rytuałom dla ciała. Zaobserwujesz, że dzięki temu twoje zachowanie wobec siebie i innych zmienia się z dnia na dzień. Maj to miesiąc zodiakalnego Byka oraz Bliźniąt, którego atmosfera sprzyja relacjom. Pozwól sobie na nowo pokochać siebie, a zobaczysz jak rozwija się twój związek z drugą osobą. Zarówno ten romantyczny, jak i zawodowy.

Sytuacja: karta Sprawiedliwość

Ta karta zapewnia, że jeśli zostałaś skrzywdzona, w tym miesiącu sprawiedliwość wreszcie nadejdzie. Czy przeszłe doświadczenia utrudniają ci pogłębienie relacji z innymi z powodu strachu lub nieufności? W maju liczy się przede wszystkim prawda. Postaraj się działać tak uczciwie, jak tylko potrafisz. Powstań, by działać we własnej obronie. Możliwe, że coś ważnego dobiegnie końca. Przygotuj się więc na zakończenie toksycznego związku, który ci nie służy, lub szczerą rozmowę z drugą połówką. Zastanów się, jak możesz uwolnić się od swoich obaw. Zaufaj, że karmiczna sprawiedliwość zadziała na twoją korzyść. Czas otworzyć się na zdrową, zrównoważoną miłość.

Przeszkoda: karta Rydwan

Karta Rydwan zwykle kojarzy się z ruchem do przodu. Niestety, jako przeszkoda, wskazuje, że wszystko opóźni się w czasie. Możesz mieć poczucie, że nie wiesz, jak pomóc sobie lub swojej relacji. Coś utknęło w martwym punkcie i nie wiesz, gdzie wykonać kolejny krok. W tej sytuacji dodatkowo nie pomaga panująca retrogradacja Merkurego. Rydwan zachęca więc, abyś ponownie wszystko przemyślała. Najpierw wybierz miejsce docelowe swojej duchowej podróży. Zacznij wizualizować swoje wymarzone życie, w międzyczasie podejmując drobne działania. 

Akcja: karta Trzech Buław 

Karta Trzech Buław przybywa jako rozwiązanie problemu Rydwanu. Mówi o magii współpracy z przyjaciółmi lub bliskimi. Świetnym sposobem na praktykowanie miłości własnej jest przyjmowanie życzliwości od innych. Otwórz się na czyjąś pomocną dłoń. Powierz swoje problemy zaufanym osobom, skontaktuj się z terapeutą lub dołącz do grupy wsparcia, jeśli wydarzenia wywołane przez zaćmienia znacznie cię przerastają. Nie jesteś sama, a wszystkie dramatyczne zmiany zawsze są początkiem nowego rozdziału. 

Lekcja: karta Sąd Ostateczny

Karta Sądu w tarocie swoją symboliką przypomina "zmartwychwstanie". Oznacza podniesienie się po żałobie lub stracie i patrzenie na świat z nowej perspektywy. Twoja przeszłość nie musi dyktować twojej przyszłości. Otwórz się na głębszy poziom miłości, zarówno tej duchowej, romantycznej, platonicznej, twórczej, czy też miłości własnej. Zrozum, że wkraczasz w swoją nową erę. Nie bój się tego, co myślą o tobie inni. Wycisz swojego wewnętrznego krytyka i nie powielaj już tych samych wzorców. Dziel się miłością na każdym kroku, znajdując poczucie bezpieczeństwa w samej sobie. 

Prognozy na maj 2023: