U Alexandra Wanga miały klamrę wzorowaną na samochodowej maskownicy, na pokazie Etam łączyły elegancję z estetyką rodem z westernu, z kolei u Zuhaira Murada mieniły się i przywodziły na myśl morskie muszle. W kolekcji ON AURA TOUT VU wysadzono je kamieniami, a Pierpolo Piccioli - dyrektor kreatywny Valentino ozdobił je litrą "V", tak by hołdował modnej teraz logomanii. Modne paski, bo oczywiście o nich mowa, w sezonie wiosna-lato 2019 są spektakularne i zwracają na siebie całą uwagę. Podkreślają  talię lepiej niż niejeden gorset i spokojnie mogą zastąpić biżuterię. 

Pasek ON AURA TOUT VU / Imaxtree

Pasek Alexander Wang / Imaxtree

Wiedzą o tym doskonale stylistki, redaktorki, modelki czy influencerki. Wystarczy przejrzeć zdjęcia street fashion z ulic światowych stolic mody, by przekonać się, że to właśnie paskami w rozmiarze XXL z równie ogromną klamrą dziewczyny najchętniej "podkręcają" swoje stylizacje - i te typowo wieczorowe, i te - casualowe.


Jak nosić szerokie paski z dużą klamrą? Możecie potraktować je jak główny element stylizacji i połączyć z klasyczną czarną sukienką albo jeansami i białą koszulą - w tym przypadku wybierzcie dodatek w odcieniu szalonych neonów. Świetnie wyglądają też dobrane na zasadzie kontrastu - dziewczęcą sukienkę zepnijcie pasem z plastikową futurystyczną klamrą. 

Caroline Daur z paskiem Valentino / Getty

Jeśli już decydujecie się na pasek z klamrą z logotypem - najlepiej noście go w monochromatycznym total looku, tak jak na przykład Caroline Daur. Blogerka swój pas Valentino zestawiła z czarnymi elementami: kopertówką tej samej marki, tiulową spódnicą i koszulą - ciemny kolor stanowił świetne tło dla złotej klamry - zobaczcie na powyższym zdjęciu!