Powinny przypaść do gustu zarówno fankom subtelnej opalenizny z delikatnie zaróżowionymi policzkami w roli głównej, jak i tym z was, które latem swoją skórę lubią widzieć w czekoladowym lub oliwkowym odcieniu. 

Naszyjniki i bransoletki jak makaron spaghetti

Choć z trendowego punktu widzenia, w sezonie SS 23 warto inwestować w inspirowane grunge’owo-romantyczną erą Tumblra srebro, złota biżuteria nadal pozostaje „in”. Tym bardziej, że nic lepiej niż złoto nie wydobędzie z opalonej skóry blasku. Minimalistyczne naszyjniki żyłki i cienkie jak makaron spaghetti bransoletki poskręcane wokół  muśniętych słońcem nadgarstków lub kostek zagwarantują przepiękny, spotęgowany do kwadratu efekt glow. Jeśli nie wierzycie nam na słowo, zajrzyjcie na instagramowe profile @mecahvirht, @deborabrosa czy @cameliafarhoodie. 

Złote kolczyki 

Hailey Bieber, niezwykle wpływowa it-girl i najbardziej zapracowana modelka ostatnich lat, nie może się mylić. A mimo renesansu branżowego zamiłowania do srebrnych ozdób, ulubiony element w szkatułce na biżuterię tej stylowej wyroczni wciąż stanowią złote kolczyki. Duże, wizualnie ciężkie, o geometrycznych lub organicznych kształtach i z nutką eleganckiego klimatu retro.  Modele, które wpadły nam w oko podczas wertowania nowych kolekcji polskich marek skutecznie podrasują wakacyjną opaleniznę oraz rozjaśnione słońcem kosmyki włosów. No i nie zestarzeją się wraz z końcem sezonu. Zostaną z wami na lata. 

5 „antymodowych” elementów garderoby, które znajdziesz w szafie każdej stylistki i influencerki. Noszą je na okrągło>>

Wysadzany kryształkami błysk 

Ale nie samym złotem influencerki żyją. Latem 2023 bingują archiwalne odcinki „Jak poznałem waszą matkę”, z ożywioną na nowo nostalgią odpalają teledyski Paris Hilton czy Christiny Aguillery z początku lat dwutysięcznych, w zapętleniu słuchają starego dobrego „Jenny from the Block” i znów noszą się w błyskotkach. Niech żyje estetyka Y2K! Chokery ze strasem, wysadzane diamentami pierścionki, naszyjniki z kryształków i wiszące kolczyki projektowane na wzór kul dyskotekowych albo spektakularnych żyrandoli z Wersalu – to wszystko po brzegi wypełnia wakacyjne kuferki obserwowanych przez nas instagramerek. Nadają charakteru nawet „najzwyklejszym” stylizacjom i pięknie odbijają promienie słońca, rozświetlając opaloną skórę. 

Torebki jak biżuteria. 7 najpiękniejszych it-bags, które podkręcą każdą stylizację>>