Hallhuber w Polsce

Hallhuber powstało w połowie lat 70. w Monachium, a dziś to jedna z najbardziej znanych marek modowych w Niemczech, z własnymi sklepami m.in. w słynnym centrum handlowym Mall of Berlin i przy Alexanderplatz. Firmę założył kilka dekad temu Josef Hallhuber wraz ze swoim synem Klausem (lata później jedną z głównych projektantek została jego późniejsza żona, Susanne), a ich pomysł skupienia się na trendach i młodej, szybko zmieniającej się modzie był wówczas bardzo nowatorski i odważny. Marka odniosła jednak niemały sukces, dlatego od kilku lat próbuje przebić się również w innych krajach, szczególnie odkąd cztery lata temu została kupiona przez korporację Gerry Weber. 

Primark w Polsce: ujawniono datę otwarcia pierwszego sklepu w Warszawie >>

Na ten moment ubrania Hallhuber, poza granicami Niemiec, są też dostępne w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, krajach Beneluksu, Szwajcarii, Austrii i od końca zeszłego roku również w Polsce - znajdziecie je póki co w sklepie Royal Collection w katowickiej galerii Libero. My projekty marki polecamy jednak zamawiać przez internet, na przykład na niemieckim Zalando, Amazonie czy w oficjalnym internetowym sklepie, gdzie jest zdecydowanie ciekawszy wybór.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HALLHUBER (@hallhuber) Cze 24, 2019 o 3:51 PDT

Hallhuber vs sieciówki

W aktualnej kolekcji znajdziecie między innymi modne kwieciste sukienki, plisowane spódnice, torebki w fakturę skóry krokodyla, szylkretową biżuterię, bawełniane minimalistyczne T-shirty czy modną teraz tent dress. A co z cenami? Marka jest droższa od klasycznych sieciówek: za T-shirt zapłacicie tutaj 99,90-129 zł, za spodnie - 349 zł, a sukienka to koszt nawet 549 zł. Hallhuber, podobnie jak hiszpańska Zara, sprawnie i kreatywnie interpretuje nowe trendy, pamiętając jednak o byciu odpowiedzialnym, dlatego właśnie projekty marki są coraz popularniejsze i chętnie wybierają je influencerki. Ubrania marki noszą chociażby Helena Toinnis, Anisa Sojka, Gitta Banko i Lisa Hahnbueck, które pokazują się w Hallhuber nawet na najważniejszych Fashion Weekach w sezonie.

W ramach dwóch linii - standardowej Hallhuber i Hallhuber Donna - kupicie odzież damską, buty i dodatki, które odpowiadają współczesnym trendom i które można ze sobą łączyć w gotowe zestawy.

Sukienka namiotowa to hit Instagrama, który pasuje na każdą figurę. Jak wygląda i gdzie kupić tent dress?>>

Można powiedzieć, że Hallhuber to sieciówka na miarę XXI wieku. Międzynarodowy zespół projektantów tworzy rocznie dwadzieścia sześć kolekcji, coraz częściej kierując się w stronę zrównoważonej mody. Marka ma swój własny "kodeks postępowania", który ściśle określa zasady produkcji odzieży: warunki mają być etyczne, ekologia jest kluczowa, a sieć dostawców powinna być rozsiana po całym świecie. Z marką w 2008 roku współpracował projektant Dawid Tomaszewski, który zaprojektował specjalną charytatywną koszulkę. Od siedmiu lat Hallhuber nie sprzedaje też prawdziwych futer.