Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w nowym roku będzie szał na "shaggy hair", czyli włosy cieniowane. Tę fryzurę uwielbiają stylowe Francuzki, co więcej, to twarzowe uczesanie powraca co kilka lat w wielkiej chwale. Oprócz cięcia w stylu Sabiny Socol i Camille Charriere, styliści fryzur proponują również na 2021 rok inny look, który uwielbiają Paryżanki i inspirujące się nimi influencerki. 

Ta fryzura w stylu lat 70. będzie hitem w 2021 roku. Odmładza i nadaje szyku - kochają ją Francuzki

Tym razem sięgamy po trendy rodem z lat 70. Od pewnego czasu to ulubiona dekada projektantów mody, jak i fryzjerów. Powód? To nie tylko kolorowe lata, które zmieniły nasze postrzeganie mody, architektury czy popkultury. To właśnie wtedy kobiety w USA walczyły o swoje prawa, a zwłaszcza o ratyfikowanie poprawki Equal Rights Amendment, dającej im równe prawa wobec mężczyzn. Choć od tego czasu minęło już wiele lat, niektóre rzeczy lubią się powtarzać. Zwłaszcza jeśli chodzi o trendy. Najmodniejszą fryzurą w 2021 roku będzie grzywka. 

Tym razem nie chodzi o delikatne "curtain bangs", czyli grzywkę-zasłonę, a gęstą grzywę zasłaniającą większość czoła. Idealna wersja powinna kończyć się na brwiach, żeby nosić ją na dwa sposoby - klasycznie prosto lub zaczesaną na bok. Jeśli po bokach zostawicie dłuższe kosmyki, ta fryzura subtelnie uwydatni wasze kości policzkowe (niczym trik makijażowy!) oraz odejmie kilka lat. Na dodatek, to cięcie proste w utrzymaniu (nawet w trakcie samoizolacji), które mimo upływającego czasu cały czas świetnie się układa - nie ma problemów z odrastającymi włosami. A co z długością włosów? Ta grzywka zawsze wygląda świetnie, ale patrząc na zdjęcia znanych Francuzek, to musimy przyznać, że to uczesanie najlepiej wypada przy średniej długości lub długich włosach. Wtedy całość nabiera lekkości, jak za czasów zespołu ABBA, Dalidy, Glorii Steinem, Jane Birkin, czy Brigitte Bardot. Co ciekawe, ta francuska aktorka lansowała ten styl już dekadę wcześniej!

Gdzie szukać pomysłów na tę fryzurę? Jak zawsze polecamy instagram. Najmodniejszą grzywkę znajdziecie na zdjęciach Julie Sergent Ferreri, Mary Lafontan, Diany Kari czy Louise Follain. Mieszkankami znad Sekwany inspirują się również Włoszki, Brytyjki, Skandynawki oraz Polki.