Znów czerpiemy z poprzednich dekad. Jednak nie chodzi o uczesanie z modnych nadal lat 90. czy 80. Styliści fryzur sięgają jeszcze dalej i w temacie "modne włosy" nawiązują do cięć, gdy prym wiedli Mick Jagge, David Bowie, Jane Fonda, Mia Farrow, Cher, Ali MacGraw, Robert Redford czy Diane Keaton. To oni kreowali trendy, w prawie każdej dziedzinie życia, również jeśli chodzi o fryzury. Za to we Francji wszyscy nadal zachwycali się stylem i urodą Jane Birkin. Dziś najlepsi fryzjerzy wzięli to, co najlepsze z tamtego okresu i lansują to słynne cięcie w nowym wydaniu.

Ta fryzura będzie hitem w 2021 roku. Uczesanie w tym stylu już uwielbiają stylowe Francuzki oraz gwiazdy kina

Co ciekawe, tę fryzurę lansują już od pewnego czasu najpopularniejsze influencerki. Głównie Francuzki, ale nie tylko. Modne włosy w tym stylu pokochały również Skandynawki, a Alexa Chung nie może się rozstać z tym uczesaniem, bez względu na długość włosów jaką aktualnie nosi. Już wiecie o jaki trend chodzi? To "shaggy hair", czyli mocno cieniowane włosy. 

W momencie, kiedy pracujemy zdalnie, przebywamy na kwarantannie lub lockdownie, jedno jest pewne - nikomu nie chce się układać włosów na szczotkę czy w wymyślną fryzurę. Liczy się wygoda, a zwłaszcza uczesanie, które będzie dobrze wyglądało, obojętnie czy przez pół dnia siedzimy w dresie na kanapie i oglądamy kolejny serial na Netflix czy siedzimy przy komputerze i zaliczamy call za callem. To też świetny pomysł, gdy chcemy, żeby nasze loki odpoczęły od suszarki i stylizacji na gorąco. Cieniowane włosy świetnie się układają za każdym razem. Kiedyś shaggy hair wiązało się też dodatkowo z pełną grzywką, ale dziś wystarczy, że przy twarzy kilka kosmyków będzie postrzępionych. 

Shaggy hair nadają tekstury, objętości, lekkości i dobrze prezentują się przy krótkim, jak i długim cięciu. Jak już wspomnieliśmy, to fryzura, która sama się układa, dlatego tak bardzo uwielbiają ją mieszkanki Paryża. Chyba najsłynniejszą ambasadorką tych włosów jest Sabina Socol, która uwielbia to uczesanie i to od kilku lat. Jeśli zaczniecie przeglądać instagram to zorientujecie się, że fanek "shaggy hair" jest o wiele więcej (np. Camille Charriere, Diane Kari, Jeanette Madsen, Julie Sergent Ferreri, Orion Carloto, Tamara Mory, Louise Follain, Taylor LaShae, Loulou De Saison). Również wśród celebrytek. Wymieniona wcześniej Alexa Chung, ale również Suki Waterhouse, Victoria Beckham czy Halle Berry. 

Uwaga, takie cieniowanie włosów również pasuje przy mocno kręconych włosach, jak i cienkich. Kto się skusi? 

P.S. A to już tylko jeden krok do zrobienia ukochanych w lecie "beach waves".

Czytaj też: Ta fryzura jest hitem wśród influencerek i fryzjerów gwiazd. Podobnie czesałyśmy się w przedszkolu