Gładki kok w stylu Hailey Bieber, upięcie half-up half-down, które ostatnio wykonywałaś w czasach szkoły podstawowej, czy wariacja na temat hybrydy koka i kucyka, którą spopularyzowała Megan Fox. Te upięcia dają wrażenie rodem zdjętych z czerwonego dywanu. Jednocześnie są na tyle proste, że będziesz w stanie bez wysiłku odtworzyć je w domowym zaciszu (nawet jeśli nie masz obok profesjonalnego zespołu).

Szybkie fryzury, które wykonasz w domu

Szukasz idealnej fryzury na specjalne wydarzenie lub potrzebujesz łatwych upięć włosów, które możesz nosić do biura? Zainspiruj się szybkimi fryzurami z Pinteresta i czerwonego dywanu od swoich ulubionych gwiazd, takich jak Kim Kardashian, Zendaya, czy Beyoncé. Od baletowych koków, po upięcia inspirowane latami 90. – te fryzury nie wymagają specjalnych umiejętności, a z pewnością robią wrażenie.

Gładki kok w stylu Hailey Bieber

W ciągu ostatniej dekady zaczesany do tyłu kok zajmował czołowe miejsce na liście fryzur modnych dziewczyn z Instagrama i Pinteresta. Choć niepozorna, fryzura ta ma sporo zalet. Upięcie jest integralnym aspektem estetyki „clean girl” (czyli minimalnego makijażu i ulizanych, gładko związanych włosów), jest stylowe i klasyczne, a jednocześnie niezwykle modne. 

Gładki kok pięknie eksponuje twarz, a jednocześnie jest łatwy do osiągnięcia w dni, kiedy masz mało czasu, ale nadal chcesz uzyskać wyrafinowany wygląd. Jak wykonać go krok po kroku?

  • Zaczesz włosy do tyłu: zbierz włosy do tyłu tak, aż będziesz w stanie z łatwością związać je w elegancki kucyk;
  • Zastosuj krem wygładzający lub serum: nawilż włosy przed stylizacją preferowanym kremem, serum lub olejkiem, aby nadać fryzurze gładki wygląd i zapewnić pasmom dodatkową ochronę;
  • Zwiąż kucyk: aby stworzyć idealny kucyk, pracuj w sekcjach. Oddziel przednie partie włosów od tylnych i zwiąż tylną część w kucyk, a następnie dodaj dwa boki i zabezpiecz gumką. Eksperci zalecają użycie szczotki z włosia dzika, aby starannie zaczesać włosy do tyłu;
  • Stwórz kok: gdy kucyk jest już na miejscu, owiń go wokół podstawy, aby uformować kok i zabezpiecz końce wsuwkami, aż osiągniesz pożądany wygląd;
  • Zastosuj żel lub lakier do włosów: jeśli potrzebujesz dodatkowego utrwalenia, możesz użyć mocnego żelu, ale wykończenie fryzury lakierem do włosów i/lub sprayem sprawdzi się równie dobrze.

Flipped bun, czyli szybka fryzura, którą uwielbia Megan Fox

Gwiazdy takie jak Megan Fox i Kim Kardashian noszą flipped bun, czyli odwrócony kok – i można powiedzieć, że robią to dosłownie wszędzie, od czerwonego dywanu po codzienne wyjścia. To wyjątkowa fryzura, która łączy w sobie abstrakcyjny kształt i dziewczęcy urok.

Czym właściwie jest, czym różni się od innych rodzajów koków i – co najważniejsze – czy jest to fryzura, którą możesz wykonać samodzielnie? Odwrócony kok jest w zasadzie tylko w połowie skończonym kokiem. Zamiast robić kucyk i następnie owijać końce wokół podstawy, aby stworzyć kok, włosy są przewiązywane przez gumkę kilka razy, a przy ostatnim przeciągnąć należy tylko część kucyka i pozostawić końce wolne. 

Odwrócony kok jest szybką i mniej pracochłonną fryzurą niż pełny kok, a jedną z jego zalet jest to, że sprawdzi się u wszystkich, niezależnie od rodzaju włosów. Każda tekstura lub gęstość pasm pasuje do tej fryzury, jednak długość kosmyków ułatwi ci osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Half-up, half-down inspirowane latami 90.

Rob Kim/WireImage

Gładkie loby, fryzury ozdobione spinkami i kucyki związane fantazyjnymi gumkami do włosów to nie jedyne fryzury z lat 90., które powracają do łask. Dzięki gwiazdom takim jak Zendaya i Beyoncé wysoko upięty half-up half-down, taki jak ten, w który mama prawdopodobnie układała twoje włosy na szkolne zdjęcia, jest jednym z największych hollywoodzkich trendów.

Nowoczesna wersja twojej fryzury „na specjalną okazję” z trzeciej klasy podstawówki zamienia natapirowane pasma i pierzastą grzywkę na ciasny kucyk lub koczek z rozpuszczonymi włosami ułożonymi w luźne fale. Ukrycie podstawy kucyka poprzez owinięcie wokół niego pasma włosów doda fryzurze blasku, który bez wątpienia skojarzy ci się z czasami szkoły podstawowej.

Jeśli nie lubisz loków, masz inne możliwości. Szybka fryzura half-up, half-down to niezwykle uniwersalne upięcie, która sprawdzi się w przypadku wielu rodzajów włosów. Niezależnie od tego, czy nosisz włosy falowane, czy proste, spryskanie ich sprayem nabłyszczającym sprawi również, że kosmyki będą bardziej lśniące i przestaną się puszyć.