Zaledwie tydzień temu w Madrycie odbyła się premiera serialu "Szkoła dla elity 2". Ulubieni bohaterowie w końcu powrócili na ekrany naszych telewizorów i laptopów. Nie będziemy wam wiele zdradzać (bez spoilerów!), ale już pierwszy odcinek was zaskoczy: czeka nas kolejna zagadka do rozwiązania. W nowym roku szkolnym zmieni się życie uczniów prestiżowej szkoły Las Encinas. Na dodatek, do stałych bywalców tej placówki dołączą trzy nowe osoby, które znacznie wpłyną na losy naszych ulubionych bohaterów. Co z Nano? Czy brat Samuela zostanie w więzieniu i dopowie za czyny, których nie popełni? Jak rozwinie się związek Carli i Christiana oraz Omara i Andera? Tego dowiecie się właśnie z 2. sezonie "Szkoły dla elity".

To najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix. Poznajcie listę tytułów >>

Wiemy kiedy 2. sezon serialu "You"/"Ty" trafi na Netflix! Premiera już niedługo >>

Nowości na Netflix: grudzień 2019. Co pojawi się na platformie? >>

"Szkoła dla elity 2": co wydarzy się w nowych odcinkach?

"Szkoła dla elity 2": co wydarzy się w nowych odcinkach?

Tylko trzech dziennikarzy z Polski mogło porozmawiać z obsadą na premierze 2. sezonu serialu "Szkoła dla elity". Przepytaliśmy aż 11 osób! Miguel Bernardeau, Danna Paola, Mina El Hammani, Álvaro Rico, Itzan Escamilla, Ester Expósito, Arón Piper, Omar Ayuso, Georgina Amorós, Claudia Salas, Jorge López opowiedzieli nam o swoich bohaterach i zdradzili co wydarzy się w kolejnych odcinkach "Szkoły dla elity". 

Czy 2. sezon "Szkoły dla elity" osiągnie podobny sukces jak pierwsze odcinki? Wszystko na to wskazuje. "Obejrzeliśmy wspólnie pierwszy odcinek i byliśmy pod wielkim wrażeniem. 2. sezon zapowiada się niesamowicie" - szybko odpowiedziała Danna Paola, która właśnie wydała swój nowy singiel "Oye Pablo". "W 1. sezonie widzom spodobały się ekstremalne sytuacje i relacje między bohaterami. Będzie tego jeszcze więcej. Już w trakcie kręcenia pomyślałem sobie, że tego widzowie właśnie oczekują po tym serialu. Już nie mogę doczekać się pierwszych komentarzy." - oświadczył pewnie Miguel Bernardeau, czyli serialowy Guzman. "Na pewno nie będziecie się spodziewać zmian i wydarzeń, które nadejdą" - powiedziała Mina El Hammani (Nadia). "Ujawnię niewiele: Lu będzie chciała być idealną dziewczyną dla Guzmana. Poznamy też jej rodzinę i relacje z przyrodnim bratem" - dodała Danna.

Z aktorami "Szkoły dla elity" porozmawialiśmy również o... pieniądzach. Nie da się ukryć, to w znacznej mierze opowieść o bardzo bogatych nastolatkach. 

"Pieniądze często korumpują ludzi. żyjemy w przeświadczeniu, że to właśnie pieniądze dadzą nam szczęście i siłę. To nieprawda, co świetnie pokazuje m.in. historia nowej bohaterki, czyli Cayetany. To ważny temat bez względu na wiek" - powiedziała Mina. 25-latka odgrywa bardzo ważną rolę w "Szkole dla elity" - jej bohaterka nie tylko sprawia, że zakochuje się w niej Guzman, ale Nadia jest jedną z niewielu bohaterek należącą do mniejszości etnicznych. Młode muzułmanki rzadko pojawiają się w serialach, a zwłaszcza w produkcjach dla nastolatków. 

"Chciałabym, żeby w filmach pojawiało się coraz więcej bohaterów o latynoskich czy arabskich korzeniach, którzy nie będą pokazywani w stereotypowych rolach. Moja bohaterka wzbudziła trochę kontrowersji, ale tak naprawdę każda postać w tym serialu jest zaskakująca." - powiedziała nam Mina, której rodzice pochodzą z Maroka. 

Pozostając przy tematach prywatnych, zapytaliśmy Minę o to jak wspomina bycie nastolatką i czy przechodziła przez pewne trudności związane z dojrzewaniem: "To właśnie w wieku 16 lat poznajesz jak naprawdę wygląda świat - kończą się dziecięce fantazje. Już wtedy wiedziałam czego chcę i do czego mam dążyć, ale z drugiej strony czułam się bardzo niepewnie wśród rówieśników. Nastolatkowie mówią sobie wiele przykrych rzeczy. Nadal pamiętam niemiłe słowa, choć zostały wypowiedziane 10 lat temu. Pamiętam jaki to wywołało we mnie niepokój i niepewność. Uważam, że rodzice powinni wyjaśniać swoim dzieciom, także w tym wieku, jak powinno się traktować innych. Bez względu na wiek, wygląd, czy wyznawaną religię". 

Te trzy słynne filmy na Netflix dziś znikną z platformy! O jakie tytuły chodzi? >>

2. sezon "Szkoły dla elity" wiąże się też z historią Polo, który okaże się czarnym charakterem w serialu. "Na pierwszy rzut oka Polo może być potraktowany jako ten 'zły', bo to on przecież zabił Marinę. Chłopak popełnił ten czyn ponieważ cała sytuacja go przerosła. Nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił, dlatego  przez pewien czas zachowuje się, jakby nic wielkiego się nie wydarzyło. Potem zobaczymy jak Polo poradzi sobie z tym sekretem. Będzie to emocjonalny rollercoaster" - powiedział nam aktor Álvaro Rico.

Sekrety będą również ciążyć Carli. "Jej życie nie będzie już tak idealne jak w 1 sezonie. Stanie się mniej zimna, a bardziej wrażliwa. Nie będzie mogła wszystkiego kontrolować" - przyznała Ester Expósito. Wiemy też, co się wydarzy z Samuelem. Bohater bardzo się zmieni po śmierci Mariny. "Samuel bardzo dojrzał. Chęć zemsty czyni go silnym". 

"To serial o nastolatkach z problemami, którzy są traktowani jak osoby dorosłe. To świetna rozrywka, również dla rodziców. Choć z początku może wydawać się powierzchowny, to tylko jedna warstwa całej historii. Uważam, że część rodziców powinna zobaczyć z jakimi kwestiami muszą radzić sobie młodzi ludzie." - podsumowała Expósito.

"Szkoła dla elity 2": nowi bohaterowie serialu Netflix

"Szkoła dla elity 2": nowi bohaterowie

W pierwszym odcinku "Szkoły dla elity 2" poznamy również nowe postacie. To Valerio, Cayetana oraz Rebeca. Ta ostatnia od początku wyróżni się na tle innych uczniów "Las Encinas". Nie wiele o niej wiemy, ale dziewczyna szybko zaprzyjaźni się z Nadią i Samuelem. Dlaczego właśnie z nimi? "Rebeka nie należy do żadnej grupy, więc szuka przyjaciół, którzy czują się podobnie. Choć jest głośna i bardzo pewna siebie, zbliża się do osób będących w podobnej sytuacji. Nawiązuje przyjaźń z Nadią, bo obie czują się jak outsiderki" - przyznała Claudia Salas, która wciela się w Rebekę. A co z pozostałą dwójką?

"Valerio to 19-latek, który pojawia w Las Encinas z powodów rodzinnych. Matka ma go dość, więc trafia do szkoły, do której chodzi jego przyrodnia siostra czyli Lu. Nie będę zdradzać wiele, ale powiem jedynie, że wiele ich łączy. Chodzi o pewien sekret. Staje się również bliskim kolegą Guzmana. To właśnie mój bohater zaprasza chłopaka do świata narkotyków i imprez" - ujawnił Jorge López. Co ciekawe, rola w serialu "Szkoła dla elity" była pewnym wyzwaniem dla 27-latka. Powód? Aktor zagrał tam swoją pierwszą scenę nago. "Był to dla mnie ważny moment, w trakcie którego musiałem przełamać swoje bariery. Przyznałem się do tego innym członkom ekipy. Na szczęście wszyscy okazali spore zrozumienie. To była pierwsza scena tego typu w trakcie mojej kariery. Zobaczycie mnie też w różowym damskim szlafroku, co może niektórych zaskoczyć, ale żyjemy w 2019 roku - to przecież nic zdumiewającego, prawda?".

Ciekawa będzie również bohaterka o imieniu Cayetana (w tej roli Georgina Amorós). Dziewczyna na początku wydaje się być idealna, co więcej, jest znaną influencerką, mieszkającą w ogromnej willi. Jednak nie wszystko jest takie, jak się z początku wydaje. "To typ wesołej i szczęśliwej 16-letniej dziewczyny, która zaprzyjaźnia się z Lu. Okazuje się, że to jedynie maska. Nawiąże również relację z Polo." Zaintrygowani? Nie dziwimy się wam ponieważ będzie to jedna z najbarwniejszych postaci. Arón Piper (Ander) i Omar Ayuso (Omar) zgodnie stwierdzili, że to ich ulubiona bohaterka w tym sezonie. "Tworząc tę postać przypomniałam sobie jak wyglądało moje życie, gdy miałam 16 lat. Byłam podobna do Cayetany - udawałam kogoś innego, fajniejszego, żeby dopasować się do grupy. Chciałam, żeby wszyscy mnie lubili."

Cayetana jest znaną instagramerką. A jak sama Georgina traktuje serwisy społecznościowe? "Uwielbiam je i nienawidzę. Zdaje sobie sprawę, że będąc znaną osobą wiąże się to ze sporą odpowiedzialnością. Nasi obserwatorzy to głównie młodzi ludzie i musimy brać to pod uwagę. Cayetana jest ideałem na instagramie, ale jej rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Nie można być szczęśliwym przez cały czas. Każdy przecież ma jakieś osobiste problemy i to pokazuje właśnie moja bohaterka". 

Co wydarzy się w związku Omara i Andera? Brat Nadii będzie musiał podjąć ważną, życiową decyzję. "Omar wykona w końcu krok, ale nie powiem nic więcej. Dowiecie się tego 6 września".