Madame Web to jasnowidzka, którą jako pierwsi poznali czytelnicy 210. numeru komiksu „Niesamowity Spider-Man” z 1980 roku. Sprzymierzeńczyni człowieka-pająka naprawdę nazywała się Cassandra Webb i była starszą kobietą pozbawioną wzroku, możliwości poruszania się i oddychania. Przy życiu utrzymywała ją skomplikowany system przywołujący na myśl pajęczą sieć. Jej wizje i zdolności telepatyczne nieraz pomagały Peterowi Parkerowi w wychodzeniu z opresji. Postać pojawiła się także w kreskówce z lat 90., a głosu udzieliła jej Joan Lee, żona Stana Lee. Opis wiekowej i schorowanej postaci nie do końca pasuje Wam do Dakoty Johnson? Nam również! Ten casting nie powinien jednak dziwić, bo aktorka najprawdopodobniej wcieli się w alternatywną wersję Madame Web. Przynajmniej tak twierdzą miłośnicy Marvela, z uwagą śledzący doniesienia z planu zdjęciowego.

Sydney Sweeney i Dakota Johnson na planie filmu „Madame Web” w Nowym Jorku

Fabuła „Madame Web” jest nadal owiana tajemnicą. Fani widzą dwa możliwe scenariusze. Najnowszy film z gwiazdorską obsadą może być albo origin story Cassandry Web (co wyjaśniałoby jej dobrą kondycję fizyczną) albo historią Julii Carpenter. Druga bohaterka zaczynała jako Spider-Women, a następnie przejęła niesamowite umiejętności Madame Web. Za tą wersją przemawia fakt, że Dakota Johnson ma na sobie czerwony płaszcz – charakterystyczny dla tej postaci.

Inni spekulowali, że rola ta przypadła w udziale Sydney Sweeney. Gwiazda „Euforii” i „Białego Lotosu” widziana była na planie w kostiumie w trendzie preppy. Podobnie jak starsza koleżanka po ulicach Nowego Jorku przechadzała się w czarnych Martensach. Do ciężkich butów dobrano białą koszulę, spódniczkę mini z zakładkami i długie podkolanówki. Uwagę zwraca rudy kolor włosów aktorki. Możliwe jest, że Sydney wciela się obecnie w Gwen Stacy. Wcześniej w tej roli widzieliśmy już Emmę Stone i Bryce Dallas Howar.

Na planie pojawiły się też Isabela Merced („Sicario 2: Soldado”) i Celeste O'Connor („Pogromcy duchów. Dziedzictwo”). Według fanowskich teorii pierwsza z aktorek może występować w filmie jako Anya Corazon nazywana też „Araña” lub „Spider-Girl”. Superbohaterka zadebiutowała w komiksach „Amazing Fantasy” w 2004 roku. Ma pochodzenie portorykańskie i meksykańskie.

Rola Celeste O'Connor również jest dla nas zagadką. Charakteryzacja wskazuje, że zostanie przedstawiona jako chłopczyca. Aktorka stanęła przed kamerą w bojówkach, białym crop topie i z deskorolką pod pachą. W sieci można znaleźć informacje, że Celeste odgrywa rolę Mattie Franklin. Na tym etapie z pewnością nie będziecie zdziwieni, jeśli napiszemy, że jest to kolejna Spider-Woman i jedna z wersji Madame Web.

Ujawniono także, że angaże w filmie otrzymali Emma Roberts („Królowe krzyku”, „Randki od święta”) i Adam Scott („Wielkie kłamstewka”, „Rozdzielenie”). Plotki głoszą, że Emma zagra Mary Parker, czyli matkę Petera Parkera, a Adam sprawdzi się w roli młodego wujka Bena. Wielbiciele Marvela rozochoceni spotkaniem trzech Spider-Manów w ostatnim filmie z superbohaterskiego uniwersum, trzymają kciuki za epizodyczny udział Toma Hollanda, Andrewa Garfielda lub Tobeya Maguire'a. Premiera „Madame Web” zapowiadana jest na 2023 lub 2024 rok, więc na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.