Sweterek na paznokciach to idealna alternatywa dla pełnych kolorów paznokci ze świątecznymi motywami. Sweterek nie jest aż tak rzucający się w oczy, ale jednocześnie bez wątpienia kojarzy się z zimą. Idealnie uzupełni zarówno elegancką, świąteczną kreację, jak i luźny, zimowy outfit. A w nieco odświeżonej, brokatowej wersji sprawdzi się nawet podczas sylwestrowej zabawy.

Inspiracje sweterka na paznokciach

Lubisz proste wzory na paznokciach? Sweterek, chociaż może wydawać się skomplikowany, nie jest trudny do wykonania. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, trzeba pamiętać o powtarzalności i regularności – każda linia, romb czy kropka powinna zostać powtórzona. Nie ma tutaj miejsca na chaos. Warto wcześniej przejrzeć kilka różnych inspirujących manicure’ów i poćwiczyć na wzorniku.

Sweterek możesz wykonać na każdym paznokciu lub tylko kilku – na przykład dwóch czy trzech. Wówczas pozostałe palce pomaluj innym, nieco ciemniejszym kolorem. Żeby nawiązać do kolorów kojarzących się z zimą, sweterkowaty manicure często wykonywany jest w szarościach, bielach i beżach. Jeśli dopasujesz do nich głęboki brąz, róż czy bordo, osiągniesz ciekawy efekt.

Gdy nabierzesz wprawy, nie wahaj się nawiązywać do bardziej skomplikowanych, swetrowych wzorów. Renifer? Śnieżynki? Będą świetnie wyglądać w granacie lub błękicie, zwłaszcza w połączeniu z bielą lub srebrem. Wówczas wzór możesz posypać śnieżnym pyłkiem, co dodatkowo wzmocni zimowy efekt.

Nie musisz na każdym paznokciu wykonywać tego samego, sweterkowatego wzoru! Urozmaić manicure, dopasowując do siebie kilka różnych, podobnych wzorów.

Jak wykonać świąteczny wzór sweterka na paznokciach krok po kroku?

Jak wykonać sweterkowe paznokcie zwykłym lakierem? Zacznijmy od przygotowania najważniejszych rzeczy. Do wykonania wzoru użyjemy cienkiego pędzelka do paznokci – jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu wykonanie wzoru może okazać się prostsze, niż sądzisz. Przyda się też sonda.

  1. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt i odsuń skórki. Możesz też zmatowić płytkę paznokcia.
  2. W przypadku tradycyjnego lakieru pomaluj paznokcie dwiema warstwami. Cierpliwie odczekaj, aż porządnie wyschną!
  3. Na środku płytki paznokcia narysuj paski, romby, zygzaki, warkocze, drobne serduszka. Wszystko zależy od tego, który sweterkowy wzór wybierasz. Jeśli nie boisz się wyzwań, możesz spróbować narysować bardziej skomplikowane kształty.
  4. Użyj sondy i uzupełnij wzór małymi kropkami. Pamiętaj, żeby zachowały od siebie regularne odstępy. Możesz na przykład narysować zygzak i dorysować kropki w wolnych miejscach. Z boku paznokcia dorysuj pędzelkiem proste linie.
  5. Gdy wzór wyschnie, pokryj całość topem, dzięki któremu manicure dłużej się utrzyma. Lakier może trochę opaść, ale wzór wciąż powinien pozostać wypukły.

Jak zrobić efekt sweterka na hybrydzie?

Malowanie zaczynamy tak, jak zawsze. Przygotuj odpowiednio paznokcie, nadaj im ulubiony kształt, zmatuj, odtłuść, nałóż bazę, a następnie dwie warstwy wybranego lakieru. Za każdym razem utrwalaj lakier w lampie UV.

Cienkim pędzelkiem narysuj romby lub inne kształty, które będą przypominać sweterkowy wzór. Możesz cały czas używać tego samego lakieru lub zdecydować się na dwa kolory. Przyda ci się sonda – na bokach rombów i na środku zrób niewielkie kropki, a następnie utwardź wszystko w lampie.

Jeśli paznokcie tego wymagają – popraw krawędzie i jeszcze raz utrwal manicure w lampie.

Następnie nałóż utwardzający top, dzięki któremu sweterek na paznokciach pozostanie nienaruszony na długo. Wzór wykonany lakierem hybrydowym będzie bardziej wypukły niż sweterek zrobiony tradycyjnym, zwykłym lakierem.

Jak zrobić sweterek na paznokciach żelowych?

Przygotowanie paznokci zaczynamy od podstaw – skrócenia, opiłowania i zmatowania paznokci. Nie zapominaj o bazie!

Żel pozwala nam przedłużyć nawet osłabione paznokcie – zdecyduj się na tę formę, jeśli zależy ci na długich i mocnych paznokciach. Odpowiednio wymodelowany żel umożliwia nadanie paznokciom ulubionego kształtu. Sweterek dobrze się prezentuje zarówno na kwadratowych, jak i owalnych czy migdałkowatych paznokciach – wszystko zależy od twojego gustu.

Na zaaplikowany i utwardzony w lampie UV żel możemy nałożyć lakier hybrydowy. Sam proces malowania wzoru przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku hybrydowego manicure. Pamiętaj jednak, aby często utrwalać manicure w lampie. Im szybciej go utwardzisz, tym mniejsza szansa na rozlanie się wzoru.

Czym wykonać sweterek na paznokciach?

Główną rolę odgrywa cienki, precyzyjny pędzelek i ewentualnie sonda, za pomocą której można wykonać kropki i urozmaicić wzór. Używaj specjalnie przeznaczonych do tego pędzelków – są na tyle cienkie, że rysowanie nie powinno sprawiać problemów. Ewentualnie można spróbować z patyczkiem, jednak tutaj potrzeba wprawnej i pewnej ręki!

Sam wzór wykonujemy lakierem – hybrydowym lub tradycyjnym. Aby urozmaicić efekt, możesz sięgnąć po pyłek, który pomoże podkreślić wypukłość wzorów i efekt 3D. Jeśli chcesz stworzyć bardziej szalony sweterek, wybierz brokatowy pyłek holograficzny. Błyszczący manicure będzie pasował nie tylko do świątecznej atmosfery, ale też do sylwestrowej nocy!

Do stworzenia sweterkowatych paznokci często wybiera się matowy top. Zmatowiony wzór jeszcze lepiej przypomina prawdziwy, wełniany splot. Możesz zmatowić tylko część bazową, a wzór pozostawić błyszczący, aby wydawał się bardziej wypukły.