Tegoroczna współpraca obejmuje dwa rodzaje akcesoriów: etui na okulary oraz pokrowiec na obuwie.
 
Wykonany z wytrzymałej tkaniny Cordura z technicznym zamkiem błyskawicznym pokrowiec na obuwie District Vision x Suunto jest niezwykle lekki, wytrzymały i oddychający. Możesz w nim przewozić ulubione buty sportowe lub innego rodzaju sprzęt na treningi w terenie. Pokrowiec jest wykonany z siatki o gramaturze 540 g, dziany w Kyoto przy użyciu tradycyjnej japońskiej techniki dziewiarskiej, która spowalnia pracę maszyny, tworząc siatkę o wysokiej odporności na ścieranie.

Pokrowiec na obuwie Suunto x District Vision / Mat. prasowe

Wykonany w Finlandii przy użyciu 100% energii odnawialnej kompas Suunto z łożyskiem kamiennym został wypełniony płynem. Celem współpracy District Vision x Suunto było połączenie tradycyjnych japońskich technik dziewiarskich z analogowym narzędziem nawigacyjnym będącym ikoną w swojej kategorii, a wszystko po to, aby uhonorować dziedzictwo i tradycję.  

Etui na okulary Suunto x District Vision / Mat. prasowe
 
District Vision ma siedzibę w Los Angeles i została założona przez Toma Daly i Maxa Vallota w 2016 roku. Firma specjalizuje się w technicznych okularach sportowych, wykonywanych ręcznie w Japonii, oraz odzieży technicznej produkowanej w Europie. DV współpracowała także z markami takimi jak Salomon czy New Balance, a ponadto propaguje ideę świadomego uprawiania sportów outdoorowych w oparciu o medytację i limitowane edycje książkowe.

Suunto x District Vision / Mat. prasowe

Suunto wyposaża sportowców uprawiających wspinaczkę górską w kompasy i precyzyjne zegarki sportowe. Fińska firma została założona w 1936 roku przez Tuomasa Vohlonena i jest powszechnie znana z unikalnej metody wypełniania i uszczelniania lekkiej obudowy kompasu, wykonanej w całości z celuloidu i wypełnionej płynem w celu wytłumienia igły i ochrony jej przed wstrząsami oraz zużyciem spowodowanym nadmiernym ruchem.

Produkty dostępne są na stronie Suunto.com.