Suszarka nie niszczy ubrań  

Wełniany kardigan nie przetrwał pierwszego prania i suszenia? Stracił kształt, rozmiar, stał się nieprzyjemny w dotyku. Niestety znamy podobne historie z autopsji. To prawda, że wina często leży po stronie sieciówek, które do produkcji ubrań używają kiepskiej jakości materiałów. Jednakże nie musisz być ekspertem od dzianin i tkanin, aby wiedzieć co możesz bez obaw wrzucić bez pralki. Nawet tych kupionych w sieciówkach ubrań nie musimy wyrzucać po pierwszym praniu. Wystarczy odczytać symbole dotyczące zaleceń prania i suszenia, które zawarte są na metkach. Najważniejszy znaczek to przekreślony kwadrat z kółkiem w środku — oznacza, że suszenie danej rzeczy nie jest zalecane w suszarce. 

W suszarce możesz suszyć nawet delikatne tkaniny

Często wrogiem nie jest suszarka, lecz zdradliwe suszenie na słońcu, które powoduje blaknięcie koloru. Zachowując niską temperaturę suszenia i małe obroty bębna zadbasz o nienaganny wygląd nawet najdelikatniejszych tkanin. Jeden z najbardziej kapryśnych materiałów to len. Suszenie tego naturalnego materiału w pełnym słońcu może skończyć się żółtymi lub brązowymi przebarwieniami. Włókna lnu nie lubią przesuszenia, dlatego nie może być prasowany na sucho. Natomiast można go suszyć w suszarce. Musisz tylko pamiętać, aby wyciągnąć go gdy jest jeszcze lekko wilgotny. Pomocna będzie suszarka z czujnikiem FlexySense, który zatrzymuje pracę suszarki w momencie osiągnięcia wybranego poziomu suszenia.

Ubrań suszonych w suszarce nie musisz prasować

Suszarka gniecie ubrania — to kolejny mit. Dzięki obrotom bębna w dwóch kierunkach suszarki zapewniają idealnie suche ubrania bez konieczności prasowania. Nie wszystkie ubrania można prasować, a ty nie tracisz czasu na rozstawianie deski i ustawianie odpowiedniej temperatury w żelazku. Suszarki automatyczne Slim marki Beko mają aż 16 trybów, które ułatwiają i usprawniają proces suszenia ubrań. Jeden z najbardziej użytecznych to cykl Shirt służący do suszenia koszul bez obaw o ich zniekształcenie lub blaknięcie. Kolejny z unikatowych trybów to BabyProtect. Dzięki czujnikom kontroli temperatury i wilgotności dobiera optymalne ustawienia do suszenia ubranek dzieci.

Suszarka do ubrań nie zajmuje dużo miejsca

Suszarki do ubrań wcale nie muszą zajmować dużo miejsca i zmieszczą się nawet w małej łazience. Suszarki Beko Slim to jedne z najbardziej kompaktowych suszarek dostępnych na rynku — zajmują aż o 23% mniej przestrzeni niż tradycyjne suszarki. Mają zaledwie 46 centymetrów głębokości przy zachowaniu aż 7 kilogramów ładowności. Za pomocą specjalnego łącznika możesz ustawić suszarkę Beko na pralce o głębokości min. 45 centymetrów, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Kompaktowe wymiary nie wykluczają wygody użytkowania. Bez problemy wysuszysz pościel, koce czy zasłonki. Ich tradycyjne suszenie zajmuje dużo miejsca i potrafi zamienić niewielkie mieszkanie w tor przeszkód.

Suszarka automatyczna nie jest droga w użytkowaniu

Suszenie w suszarce z pompą ciepła jest ekonomiczne. Pompa ciepła stosowana w suszarkach umożliwia odzyskanie części energii cieplnej z cyklu parowania. Następnie odzyskana energia jest ponownie użyta do szybszego i bardziej oszczędnego suszenia odzieży. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, suszarki zużywają jeszcze mniej energii niż podobne urządzenia sprzed kilku lat. Dla przykładu, miesiąc użytkowania suszarki z klasą energetyczną A+++ to tylko 9 złotych (przy średniej cenie 60 gr/kWh).

Suszarki nie potrzebują odpływu wody

W odróżnieniu od pralki i zmywarki, których umiejscowienie należy z góry zaplanować, niektóre suszarki nie potrzebują odpływu wody. Możesz je postawić gdzie tylko chcesz, a zbiornik w którym gromadzi się woda pozyskana podczas suszenia ubrań z łatwością opróżnisz w ciągu zaledwie minuty. 

Okazuje się, że nowoczesne suszarki nie tylko nie zniszczą twoich ulubionych ubrań, lecz sprawią, że będą wyglądały lepiej. Poza tym, pozwolą ci zaoszczędzić czas, który poświęciłabyś na rozwieszanie, ściąganie i prasowanie. Nie muszą zajmować dużo miejsc w łazience. Programy zawarte w suszarkach ułatwiają suszenie nawet najbardziej delikatnych tkanin bez obawy o cenne ubrania.