Rozjaśnianie włosów w domu, szczególnie w ciepłym sezonie to ryzykowana gra. I zazwyczaj w niej przegrywamy. Warto o tym pomyśleć zanim zaczniemy eksperymenty na własną rękę. Jednak nawet kiedy rozświetlimy włosy profesjonalnie, w salonie, będą one uwrażliwione i bardziej podatne na uszkodzenia. Wystarczy kilka godzin na słońcu aby straciły witalność. "Promieniowanie UVB szczególnie uszkadza powierzchnię włosów. Kosmyki stają się suche, kruche i matowieją. Promieniowanie UVA natomiast - działa w głębszych warstwach skóry i wywołuje zmiany w DNA komórkowym" - tłumaczy mgr Marta Wróblewska z marki Kerabione. Co to oznacza dla fryzury? Działanie UVA może przyczynić się do osłabienia komórek macierzy włosa, a to z kolei pierwszy krok do nadmiernego wypadania.

Czy można cieszyć się pięknym blondem, a równocześnie korzystać z dobrodziejstw lata? Wszystko jest możliwe, o ile odpowiednio zadbamy o nasze włosy. Najlepiej zacząć jeszcze przed wakacjami.

Jeśli myślisz o rozjaśnieniu albo właśnie stałaś się dumną posiadaczką złotych refleksów, postaw na wielokierunkowe wzmacnianie. Od wewnątrz i od zewnątrz. Taka synergia przynosi najlepsze (i najszybsze) rezultaty.

To smakuje włosom!

Włosy pokrywa film hydrolipidowy. To ochronna bariera przed czynnikami zewnętrznymi, która przy okazji nadaje włosom gładkość i blask. Farby do włosów i intensywna stylizacja, ale także słońce, wiatr, bardzo wysokie i niskie temperatury czy chlor naruszają ochronną warstwę włosa. Włosy wyglądają wtedy na suche i zniszczone, źle się układają, plączą i puszą. Co gorsza wysuszenie włosa nie dotyczy tylko jego zewnętrznej warstwy. Przez uszkodzone struktury odparowuje wilgoć, która znajduje się również we wnętrzu włosa. Dlatego tak ważne jest, żeby odbudować ich strukturę od środka, czyli przy pomocy diety. Co jeść, żeby wzmocnić włosy? Szukajmy cynku, miedzi i selenu, a także witamin hamujących działanie wolnych rodników (A, C, E). Te składniki znajdziemy na przykład w orzechach, tłustych rybach i podrobach (wołowe i wieprzowe), pestkach dyni i słonecznika czy w sezamie. Warto rozważyć też dodatkową suplementację. Wakacyjny styl życia nie sprzyja restrykcyjnemu przestrzeganiu planów, częściej działamy spontanicznie, wyjeżdżamy, nie zawsze mamy szansę na skomponowanie pełnowartościowego menu. "Poszukajmy wysokiej jakości preparatów wieloskładnikowych, takich które w swoim składzie mają odpowiednią ilość minerałów i witamin, oraz aminokwasów siarkowych (cysteina, metionina i lizyna)" radzi Marta Wróblewska. Taki skład gwarantuje polecany przez dermatologów suplement diety Kerabione, idealny na regenerację po rozjaśnianiu (zawiera on dodatkowo kwas hialuronowy nawilżający włosy od wewnątrz! ) ale jednocześnie odbudowujący strukturę włosów (tym samym ograniczający puszenie i elektryzowanie się) oraz zwiększający ich wytrzymałość.

Gładko jak po…oleju

Regularnie wykonywane zabiegi olejowania wzmocnią włosy przed latem ale także pomogą nam je przetrwać z perfekcyjną fryzurą. "Olejowanie domyka łuski włosów, przez co stają się odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych i przesuszenie. Zabieg olejowania przeprowadzony dwa razy w tygodniu sprawi, że włosy staną się bardziej elastyczne i podatne na układanie oraz mniej łamliwe. Olej najlepiej dobrać do swojego rodzaju i kondycji włosów. Latem, kiedy praktycznie każdy włos robi się porowaty, czyli jego łuski rozchylają się, doskonale sprawdzi się np. olejek migdałowy. Warto sięgnąć po specjalistyczne mieszanki dostępne w aptekach, gdzie warunki przechowywania gwarantują utrzymanie jakości dostępnych tam produktów" - podpowiada ekspertka. Na wyjątkową uwagę ze względu na swoje właściwości zasługuje prawdziwie multifunkcyjny Kerabione Booster Oils, który stanowi kombinację cennych dla włosów olejków eterycznych bogatych w antyoksydanty. Antyoksydanty to niezwykle pożądane składniki produktów dla włosów, ponieważ neutralizują działanie wolnych rodników uwalnianych m.in. przez promienie ultrafioletowe. Wolne rodniki przyspieszają proces starzenia się włosów i ich wypadanie, natomiast antyoksydanty hamują ten proces degeneracyjny. Ponadto olejek lawendowy użyty w produkcie regeneruje i rewitalizuje mieszki włosowe, a olejek rozmarynowy hamuje wypadanie włosów. Proste, przyjemne i dające spektakularny efekt!

Słońce we włosach

Składniki zawarte w suplemencie Kerabione oraz Kerabione Booster są także bogate w substancje antyoksydacyjne, czyli chroniące przed wolnymi rodnikami namnażającymi się podczas ekspozycji na słońce. A wolne rodniki to nie tylko przyspieszony proces starzenia, ale też mocniej wypadające włosy. Suplementujmy więc i olejujmy - te dwa kroki sprawią, że nasze rozjaśnione kosmyki przetrwają wakacje w doskonałej formie i będą nas cieszyć jeszcze długo po urlopie. Zdrowe, lśniące i pełne witalności.

W końcu wakacje powinny zostawiać jedynie przyjemne wspomnienia!