Supernów księżyca w Koziorożcu to faza, w której warto ustalić postanowienia noworoczne. Kiedy Luna znajduje się w żywiole ziemi, stwarza podatny grunt dla nasion intencji. Czy je posiejesz, by w kolejnym roku podziwiać swój kwitnący, bujny ogród? Energia nowiu w grudniu przyniesie również wskazówki dotyczące roku 2023. Nie bez powodu nów wzniesie się na niebie właśnie 23 grudnia. 

Supernów księżyca w Koziorożcu: co oznacza?

Jakie znaczenie ma Supernów? To wyjątkowe i rzadkie zjawisko, gdy księżyc znajduje się bardzo blisko Ziemi. Chociaż nowiu nie da się zobaczyć, na pewno odczujemy jego silne wpływy. Grudniowy nów w Koziorożcu przypada w pierwszym stopniu tego znaku zodiaku, co wskazuje na wysoce naładowaną energię. Co ciekawe, to także drugi nów księżyca w Koziorożcu 2022. Pierwszego doświadczyliśmy 2 stycznia, dokładnie na początku roku. Teraz zakończymy stary cykl, aby móc wkroczyć w zupełnie nowy rozdział.

W nowiu w Koziorożcu uruchom swój potencjał. Podążaj za tym, co najbardziej przemawia do twojego serca i duszy.

Przypomnijmy sobie cechy znaku Koziorożca, aby zrozumieć kierujące nim motywy. Jego nazwa oznacza mityczną kozę morską - stworzenie, które do połowy jest kozłem wspinającym się po klifach, lecz zamiast tylnych kopyt ma rybią płetwę. Dzięki temu może żyć zarówno na lądzie, jak i głęboko pod wodą. Koziorożec w astrologii reprezentuje osobę niezłomną, połączoną z boskością, ale jednocześnie płynącą z nurtem życia. Kogoś, kto próbuje osiągnąć równowagę pomiędzy światem ziemskim a niebem. Koziorożec przypomina nam, że każdy z nas jest wyjątkową istotą. Wszyscy mamy jakieś wrodzone talenty. Kiedy nauczymy się je wykorzystywać, doświadczymy niezliczonych korzyści od Wszechświata.

Chiron połączy nas z celem duszy

Nów w Koziorożcu uaktywni asteroidę Chiron w astrologii znaną jako "Ranny Uzdrowiciel". Podobnie jak Koziorożec, ten planetarny władca uczy, jak korzystać ze swoich darów i zamieniać słabości w siłę napędową. Według mitologii Chiron został porzucony tuż po urodzeniu, co zadało mu cierpienie, traumy oraz głębokie rany na całe życie. Jednak Chiron nauczył się traktować swój ból jako potężne narzędzie uzdrawiania. Stał się mądrym człowiekiem, nauczycielem, znachorem i mistykiem. Odnalazł swoje powołanie.

Chiron pomaga zaprowadzić równowagę na poziomie zdrowia ciała i duszy. 

Jak odkryć swoją duchową misję? Twój cel żyje w tobie i może zostać aktywowany podczas nowiu Księżyca w Koziorożcu. Połącz się z intencją, która na tę chwilę wydaje ci się najbardziej odpowiednia. Chiron pośle w naszą stronę uzdrawiające wibracje. Jeśli jest coś, co chciałabyś uleczyć, zamanifestuj to w fazie nowiu. Ranny Uzdrowiciel oświetli ci drogę. Możesz także posłużyć się kryształem i położyć go na części ciała, która jest w potrzebie. Zaopiekuj się sobą. Tego właśnie potrzebujesz w okresie Świąt, tuż przed nowym rokiem. 

Jowisz w Baranie i rytuały na nów

Zanim nów wzejdzie na niebie, Jowisz wkroczy do znaku Barana. Pozostanie nim przez większą część 2023 roku. Jowisz w Baranie wskazuje, że ów rok będzie czasem niezależności, innowacji i nowych początków. Koniecznie zwróć uwagę na zrywy intuicji, motywy czy emocje, które poczujesz w trakcie grudniowego nowiu. Odkryjesz w nich swoją wróżbę na kolejne miesiące. Znajdź czas na relaks. Wkrótce po nowiu Merkury znajdzie się w retrogradacji, dołączając do Marsa. Ruch wsteczny tych planet sygnalizuje, aby z niczym się nie spieszyć. Lepiej oddać się refleksji i ponownie rozważyć mądrość, którą dały nam przeszłe doświadczenia. 

Co warto zrobić podczas nowiu w Koziorożcu? Oto lista siedmiu pomocnych rytuałów.

  1. Oczyszczanie: oczyść przestrzeń w domu, by przywołać do wnętrza dobrą energię sprzyjającą manifestacji. Nów to czas porządków i palenia kadzideł, które przywracają harmonię w czterech ścianach. Osmóż swoją świątynię dymem z szałwii, palo santo, paczuli, rozmarynu lub cedru. 
  2. Uzdrawianie: usiądź wygodnie i pomedytuj. Niech twój moment uważności w ciszy potrwa przynajmniej 10-15 minut. Postaraj się na chwilę zapomnieć o problemach, by przywrócić pożądaną harmonię w umyśle.
  3. Manifestowanie: Zastanów się nad intencjami, które chcesz złożyć do nowiu Księżyca. Spisz je na kartce i schowaj w dzienniku, żebyś mogła do nich wrócić za kilka miesięcy. Powtarzaj je w swojej głowie lub na głos, aby wzmocnić siłę swoich manifestacji. 
  4. Wzrastanie: Stwórz moodboard obrazków, cytatów i rzeczy, które wiążą się z twoimi największymi marzeniami. Spoglądanie na niego pomoże ci trwać w twoich postanowieniach. 
  5. Dziękowanie: Podziękuj sobie za to, gdzie jesteś teraz. Zamknij swoje rytuały modlitwą pełną wdzięczności wobec tego, co masz. 
  6. Odpoczywanie: Nie podejmuj żadnych działań na rzecz swoich intencji, dopóki faza nowiu nie dobiegnie końca. Zacznij dopiero gdy Księżyc znów pojawi się na niebie, ok. 2-3 dni po tym zjawisku. 

Czego lepiej nie robić w nów Księżyca? >>