58-letnia ikona przyznała, że jej pierwsze starcie z rakiem piersi miało miejsce w 2018 roku. "Wykryto go podczas mojej corocznej mammografii" - powiedziała Evangelista. "Ze względu na inne czynniki zdrowotne, bez wahania, ponieważ chciałam mieć wszystko za sobą i nie musieć się z tym zmagać, zdecydowałam się na obustronną mastektomię. Sądziłam, że jestem zdrowa i ustawiona na całe życie. Rak piersi miał mnie nie zabić".

Jednak w lipcu 2022 roku Evangelista odkryła guzek na klatce piersiowej, co doprowadziło do drugiej druzgocącej diagnozy. Konfrontując się ze swoim onkologiem, powiedziała: "Wykop dziurę w mojej piersi. Nie chcę, żeby to ładnie wyglądało. Chcę, żebyś zrobił wyłom. Chcę zobaczyć dziurę w mojej piersi, kiedy już skończysz. Rozumiesz mnie? Nie umrę od tego". Z niezwykłą wytrwałością Evangelista stawiła czoła swojej drugiej walce z rakiem. "Po prostu weszłam w ten tryb, który znam - po prostu rób to, co musisz i przebrnij przez to" - powiedziała o swoim podejściu do leczenia.

Pomimo ostatnich komplikacji zdrowotnych, Evangelista otrzymała pozytywne wieści dotyczące jej rokowania, choć przyznała, że nie jest zachwycona "dobrą", a nie "świetną" prognozą. Jej lekarz wyjaśnił, że zawsze istnieje ryzyko nawrotu po powrocie choroby, podkreślając znaczenie "okropnego wyniku onkotypu ", który szacuje ryzyko nawrotu raka.

Będąc niepewną swojej przyszłości, Linda Evangelista postanowiła skupić się na dziękowaniu za każdy dzień. Wyraziła swój zapał do życia, mówiąc:

"Wiem, że jestem jedną nogą w grobie, ale jestem całkowicie w trybie świętowania. Wszystko, co teraz nadejdzie, jest bonusem". 

Supermodelka określa siebie jako "dwukrotną ocalałą w gotowości", zachowując optymizm i czujność w kwestii swojego zdrowia. Evangelista, która wcześniej ukrywała swoją walkę z rakiem, jest teraz gotowa podzielić się swoją historią na własnych warunkach, promując świadomość i wytrwałość.

Rak piersi nie był jedynym problemem zdrowotnym, z jakim Evangelista musiała się zmierzyć w ostatnich latach. Wcześniej ujawniła przerażające skutki uboczne zabiegu CoolSculpting, który pozostawił ją "trwale zdeformowaną" i "brutalnie oszpeconą". Doprowadziło to do walki prawnej z Zeltiq Aesthetics, która została rozstrzygnięta w lipcu 2022 r. za nieujawnioną kwotę.

Pomimo zmagań zdrowotnych, Linda Evangelista nadal jest znaczącą postacią w świecie mody, a niedawno powróciła do światła reflektorów. Jej wywiad dla WSJ. Magazine zbiega się w czasie z wydaniem książki ze zdjęciami Evangelisty uchwyconymi przez Stevena Meisela. Książka, która ukaże się 13 września, jest pierwszą retrospektywną monografią Meisela, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na badania nad rakiem piersi.