W komediach romantycznych zazwyczaj sukienki dla druhen wybierają panny młode. Wtedy świadkowym nie pozostaje raczej nic innego niż powiedzenie im "tak". Wystarczy przypomnieć sobie chociażby scenę z komedii romantycznej "Mój chłopak się żeni". Kimberly Wallace (grana przez Cameron Diaz) przygotowała dla Julianne Potter (Julia Roberts) liliową kreację. Fioletowa sukienka z amerykańskim dekoltem zyskała "sławę" i jest chyba pierwszym obrazem, która pojawia się nam przed oczami, kiedy słyszymy hasło "druhna".

Sukienki dla druhen, fot. East News

Klasyczną sukienką dla druhen jest też mini w odcieniu ecru. Taką właśnie kreację nosiła Regan (grana przez Kirsten Dunst) i jej koleżanki w obrazie "Wieczór panieński". Od stereotypowego obrazu pastelowej sukienki odeszła Patricia Field w filmie "Seks w wielkim mieście". Stylistka ubrała bohaterki w kreacje sięgające ziemi z falbanami w mocnych odcieniach indygo, karminu i czerni.

Sukienki dla druhen, fot. East News, kolaż ELLE.pl

Sukienki dla druhen - gdzie je kupić?

Sukienki dla druhen kupicie bez problemu w prawie każdej sieciówce. Perłowopurpurowe, podobne do słynnej kreacji Roberts, znajdziecie w ofercie Topshopu. Krótkie modele w odcieniu kości słoniowej czekają na was w H&M, Mango i Uterqüe. Jeśli od pasteli wolicie intensywniejsze barwy, wybierzcie się do butiku & Other Stories, Promod albo Simple (koniecznie przymierzcie tam sukienkę w najmodniejszym kolorze tego roku - fuksji!).

Sukienki dla druhen - GALERIA>>

Sukienki dla druhen kupicie także w sklepie ELLE: