Trafiła do sklepów kilka dni temu i z marszu rozkochała w sobie najmodniejsze dziewczyny w branży. Ten projekt łączy w sobie zabawę modą, zmysłowość, ekscentryzm i wygodę - krótka sukienka z granatową spódnicą i z białym topem, połączonymi charakterystyczną obręczą, a także z wycięciami w talii, wydaje się być jedyną słuszną kreacją zbliżających się wakacji. 

Model śmiało czerpie z lat 90., bo też właśnie w tej dekadzie pierwszy raz zachwycił cały świat, kiedy to w takiej sukience wystąpiła Julia Roberts w filmie "Pretty Woman".

I, mimo upływu lat, wcale się nie zestarzał, a nawet doskonale rezonuje z tym, co modne dzisiaj. Akurat tak się składa, że ubrania typu cut out to jeden z najważniejszych trendów tego sezonu, a powiedzenie "szukać dziury w całym" wiosną i latem 2021 nabiera nowego znaczenia. Szczególnie, kiedy spojrzymy na sylwetki z pokazów Prada, Nanushka, Burberry i Givenchy, ale też Balenciaga, Hermès i Rick Owens. Projektanci tych domów mody namawiają nas do ubrań z siatki lub zdobionych celowo wyciętymi dziurami, które subtelnie odsłaniają ciało. 

Najładniejsze sukienki w groszki, które założymy do naszych ulubionych kawiarnianych ogródków (i TOP 5 stylizacji z nimi w roli głównej)>>

Taka właśnie jest Pretty Woman dress projektu Hunza G, marki założonej przez Georgianę Huddart. Projektantka widzi ją jako "uosobienie dobrej zabawy" i za jej pomocą chce przypomnieć kobietom o wrażeniu, jakie wywołało na nich ujrzenie pierwszy raz Julii Roberts jako Vivian w popkulturowej komedii romantycznej. Rozbudza sentymenty na nowo i bawi się nostalgią w modzie. "Rzadko udaje się znaleźć element garderoby, który byłby tak rozpoznawalny, chociaż zaprojektowany ponad 30 lat temu i działałby również w kontekście dzisiejszej mody" podkreśla Huddart. 

Sukienka Pretty Woman - Hunza G - 175 gbp / mat. prasowe

Dyrektor kreatywna Hunza G celowo zachowała 90s vibe tego projektu: zależało jej na tym, by sukienka była jak najbliższa swego pierwowzoru, a nie była kolejną przylegającą do ciała mini z wycięciami.

Co ciekawe, marka jest etyczna i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jest też neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla od 2020 roku.

Sukienka Pretty Woman dress dostępna jest na stronie marki i kosztuje 175 funtów (czyli ponad 900 zł). Dostępna jest w jednym rozmiarze w myśl zasady "one size fits most" oraz w trzech wersjach kolorystycznych - klasycznej biało-granatowej, czarno-białej i w pastelowym fiolecie. Jej zdjęcia obejrzycie w naszej galerii.

Julia Roberts w kreacji z "Pretty Woman". To najważniejsza czerwona sukienka w filmowej historii [One dress show]>>