Kojarzycie obraz "Sen" francuskiego malarza Henriego Rousseau? Naga blondynka siedzi na nim na aksamitnej sofie otoczona rajskimi ptakami, palmami, owocami pomarańczy i egzotycznym kwieciem. Towarzyszy jej tajemniczy grajek z parą oswojonych lwów. Równie surrealistyczne i nieprawdopodobne bywają nasze sny, czasami zaś śnimy o rzeczach całkowicie zwykłych i przyziemnych. Naukowcy i filozofowie od lat czas próbują odkryć znaczenie sennych marzeń. Podobno Jung opowiadał o swoich snach studentom i prosił ich o interpretację. My też przygotowaliśmy dla Was mały sennik. Potraktujcie go z przymrużeniem oka.

Sen o torebce

Co oznacza sen o torebce? Jeśli jest piękna i starannie wykonana to znak, że ktoś wkrótce sprawi Ci miłą niespodziankę. Może to być upragniony prezent, ale również miła rozmowa, wspólne wyjście. Jeśli we śnie szukasz czegoś w torebce i nie możesz tego znaleźć to w rzeczywistości masz problem z nadmiarem obowiązków. Potrzebujesz relaksu i wypoczynku, pomocy najbliższych tam, gdzie to tylko możliwe. Sen o torebce na łańcuszku zwiastuje mały zastrzyk gotówki lub pojawiającą się możliwość jej szybkiego i łatwego zdobycia. Pusta torebka we śnie zapowiada powodzenie przedsięwzięcia, nad którym obecnie pracujesz.

Sen o kwiatach

Sny o kwiatach bywają niejednoznaczne. Sen o bukiecie, który wręczasz to dla Ciebie znak, by wyjaśnić pewne niedomówienia z przeszłości. Z kolei otrzymanie bukietu to ważna wiadomość (list, sms, telefon), którą wkrótce dostaniesz. Łąka pełna kwiatów zwiastuje jakieś radosne wydarzenie, miły jubileusz lub wakacje. Sen o czerwonych różach to znak, że już wkrótce na horyzoncie pojawią się możliwości, które pozwolą Ci wzmocnić finanse i zwiększyć doświadczenie. Sny o sztucznych kwiatach są przestrogą przed angażowaniem się w nieodpowiednie związki.   

Sen o pierścionku zaręczynowym

Przyśnił Ci się pierścionek zaręczynowy? Najwyraźniej czujesz potrzebę dużych zmian. Nawet jeśli Twój plan wydaje Ci się lekko szalony, może warto rozważyć wszelkie "za" i "przeciw"? Jeśli śnisz o pierścionku z dużym oczkiem pomyśl o odświeżeniu dawnych znajomości. Zaproś starych przyjaciół na domowe ciasto, albo wybierz się z nimi do kina. To może zaowocować nieoczekiwanym zwrotem akcji. Jeśli w Twoim śnie pierścionek zaręczynowy zginął to w realnym życiu spodziewaj się kilku stresujących momentów. Nie martw się, podjęte decyzje okażą się strzałami w dziesiątkę. 

Sen o sukni ślubnej

Sen o sukni ślubnej to dobra wróżba. Możesz śmiało brać się za wszystkie Twoje ambitne plany, wszystko się ułoży po Twojej myśli. Sen o śnieżnobiałej sukni jest dodatkowo zwiastunem przypływu gotówki, czerwona suknia zwiastuje drobne nieporozumienia. Przymiarki sukni ślubnej i welonu we śnie oznaczają sporo obowiązków w najbliższym czasie. Jeśli we śnie suknia ślubna jest brudna lub zniszczona - przede wszystkim potrzebujesz odpoczynku. Zadbaj o swój organizm, weź kilka dni urlopu, zrób podstawowe badania, wyśpij się i zregeneruj. Może się zdarzyć, że ktoś zawiedzie Twoje uczucia.   

Sen o lustrze

Oglądanie swojego odbicia w lustrze oznacza, że w najbliższym czasie poznasz osoby, którym będziesz mogła zaufać. Kupowanie nowego lustra - wreszcie zrozumiesz swój błąd. Sen o rozbitym lustrze to znak, że staniesz się dla kogoś mentorem i ogromnym wsparciem. Obce odbicie w lustrze jest przestrogą. Ktoś może wyrządzić Ci krzywdę. Widzieć we śnie ludzi przeglądających się w lustrze - ktoś będzie kwestionował Twoje wybory. Czyszczenie zakurzonego lustra może zwiastować przejściowe kłopoty. 

Sen o butach

Jeśli śnią Ci się nowe buty to niewykluczone, że wkrótce czeka Cię przeprowadzka. Stare buty mogą być zapowiedzią przejściowych trudności. Sen o eleganckich butach na obcasie to dla Ciebie sygnał, żeby być bardziej asertywną, szczególnie w pracy. Ciasne buty we śnie są najczęściej zapowiedzią choroby lub infekcji. Bądź czujna i nie przegap sygnałów, które wysyła Ci organizm. Zgubienie butów we śnie z reguły zwiastuje spore wydatki. 

Sen o podróży

Jeśli w Twoim życiu pojawia się sen o podróży, oznacza to tylko jedno: zmiany. Nowa praca, rozstanie, duża podwyżka, narodziny dziecka albo ślub? Nie wiemy dokładnie co Cię czeka, ale bądź przygotowana na różne opcje. W wyborach kieruj się swoją intuicją. Rady znajomych nie zawsze zdają egzamin. Egzotyczna podróż we śnie może oznaczać rewolucję w sprawach sercowych. Zastanów się dobrze zanim podejmiesz ostateczne decyzje. Podróż pociągiem jest zapowiedzią szczerych wyznań, które wkrótce możesz usłyszeć. Podróż statkiem we śnie świadczy o Twoich trudnościach z dokonywaniem wyborów. Postaw na jedną kartę zamiast kurczowo trzymać się wielu rzeczy naraz.