Styling włosów: co to jest?

Styling włosów to zabieg fryzjerski, który tworzy eleganckie fale i subtelne loki, nadając włosom nowy wymiar i objętość. Można nazwać go rodzajem trwałej ondulacji, choć znacznie bardziej subtelnym niż znana wszystkim tradycyjna metoda tzw. “trwała”. W jaki sposób działa i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć?

Podstawą stylingu włosów jest zabieg chemiczny, który sprawia, że włosy nabierają delikatnego skrętu na całej długości. Do jego wykonania używa się dużych wałków, które w połączeniu ze specjalistycznymi preparatami chemicznymi, nadają włosom naturalnie wyglądający skręt.

Finalny efekt stylingu zależy od struktury włosów. Osoby o różnych rodzajach włosów mogą osiągnąć inne efekty, takie jak lekkie fale lub sprężyste loki. Sposób suszenia włosów również wpływa na ostateczny rezultat - im mocniej je wysuszysz, tym bardziej zaznaczy się skręt.

Jednym z fascynujących aspektów stylingu włosów jest to, że sprawia iż pasma wydają się optycznie zagęszczone. Jest więc uznawany za doskonałą opcję dla osób o cienkich włosach, które marzą o pełniejszej fryzurze. Jednak warto pamiętać, że im kosmyki są dłuższe, tym efekt skrętu jest mniej wyraźny, ze względu na naturalne rozprostowanie włosów i obciążenie.

Styling włosów: jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt po wykonaniu stylingu utrzymuje się na włosach przez około dwa do czterech miesięcy, w zależności od wybranego preparatu i struktury włosa. Sam zabieg, podczas którego używa się grubych wałków, trwa zazwyczaj około 20 minut, a stosowane kosmetyki są bezpieczne dla włosów i nie przesuszają ich. Warto jednak pamiętać, że po zabiegu nie zaleca się farbowania włosów przez co najmniej tydzień, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na ich kondycję.

Styling włosów to fascynująca metoda, która daje możliwość eksperymentowania z włosami i uzyskania oryginalnych efektów. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym stylistą, który dostosuje technikę do indywidualnych preferencji i potrzeb, zapewniając spektakularne rezultaty.

Styling włosów w salonie fryzjerskim: krok po kroku

Styling włosów wykonywany jest przez stylistę fryzur w profesjonalnym salonie. Zabieg trwa około 20 minut i obejmuje następujące kroki: 

  1. Stylista zaczyna od dokładnego nawinięcia włosów na wałki i równomiernego nałożenie preparatu do stylizacji włosów. 
  2. Po upływie około 20 minut płyn do stylizacji jest starannie spłukiwany. Całość trwa stosunkowo niedługo, a skrócenie czasu ekspozycji na środek chemiczny ma na celu ograniczenie ryzyka uszkodzenia włosów.
  3. Kolejno następuje aplikacja specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, których zadaniem jest odżywienie włosów i umożliwienie preparatom do stylizacji lepszego wniknięcia w głąb pasm.
  4. Zabieg kończy nakładanie płynu utrwalającego na włosy, a następnie zastosowanie produktów odbudowujących dla dodatkowej ochrony i utrzymania efektu stylizacji.

Styling włosów: cena 

Ile kosztuje styling włosów? Koszty zabiegu mogą różnić się w zależności od doświadczenia fryzjera oraz miasta, w którym jest przeprowadzany. Początkowe ceny zaczynają się od 100 zł, niemniej jednak, ostateczna cena jest również uzależniona od wielu czynników, takich jak chociażby długość i gęstość włosów.

Trwała ondulacja vs. styling włosów

Trwała ondulacja, znana również jako "trwała," to proces chemiczny, który ma na celu trwałe zmienić strukturę włosa, nadając mu falisty lub kręcony wygląd. Jest to procedura, która może znacząco wpłynąć na kondycję włosów i wymaga regularnej pielęgnacji.

Styling włosów, z drugiej strony, jest bardziej delikatnym podejściem do uzyskania subtelnych fal lub lekkich loków. Ta technika mająca na celu stworzenie eleganckiego efektu wykorzystuje grube wałki i, w przeciwieństwie do trwałej ondulacji, nie wprowadza permanentnych zmian w strukturze włosów, co oznacza, że ​​po pewnym czasie można wrócić do ich naturalnego wyglądu.

Styling włosów: zalety

Styling włosów to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odmienić swoją fryzurę, ale nie są gotowe na stałe zmiany. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć tę metodę:

  • Subtelność: styling włosów daje efekt delikatnych fal lub loków, które dodają fryzurze tekstury i objętości, jednocześnie zachowując naturalny wygląd pasm;
  • Brak trwałych zmian: jeśli zdecydujesz się na styling włosów, nie musisz martwić się o konieczność regularnego utrzymywania efektu lub pielęgnacji specjalnymi produktami;
  • Bezpieczeństwo: styling włosów jest mniej inwazyjny dla kosmyków niż trwała ondulacja, co oznacza mniejsze ryzyko uszkodzeń;
  • Elastyczność: jeśli zechcesz wrócić do swojego naturalnego wyglądu, po prostu poczekaj, aż stylizacja się wygładzi - nastąpi to bez twojej interwencji.