Okazuje się więc, że czarne parasolki złożyłyśmy tylko na chwilę. Niestety od 2016 roku perspektywa zmian w prawie dotyczącym usuwania ciąży jest coraz bliższa. 

Kilka dni temu do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt "Zatrzymaj aborcję" zakładający zakaz przerywania ciąży w przypadku w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

W wyniku kobiecych inicjatyw, które znów ruszyły z wielką siłą, głosowanie zostało przesunięte na kwiecień. Z tym że gra na czas to już niewystarczający środek gaszenia społecznych pożarów. W związku z tym przed nami Czarny Piątek, którego epicentrum będzie miało miejsce w Warszawie, ale lokalne wydarzenia w wielu miastach i miejscowościach wystartują równolegle. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na stronie facebookowej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Tymczasem w galerii znajdziecie kilkanaście grafik i plakatów, którymi jutro możecie wesprzeć strajk. Zarówno na ulicach jak i w internecie, publikując je na swoich profilach społecznościowych. Zebrało je na swoim Tumblrze jak zwykle niezastąpione Pogotowie Graficzne.

Ogólnopolski Strajk Kobiet