Nowa it bag: Story - Alexander McQueen

Jest uszyta z grubej skóry, ma metalowe zapięcia, odpinany pasek oraz kontrastową podszewkę w czerwieni. Pod przednią rączką w kolorze złota widnieje kształtny monogram: Alexander McQueen. Nowa torebka słynnej marki, o wdzięcznej nazwie Story, dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych - między innymi w amarancie, czerwieni, bieli, khaki, ale to model w czerni robi największą furorę wśród gwiazd i redaktorek mody. Nic dziwnego: już w samym założeniu torebka jest maksymalnie praktyczna i wielofunkcyjna, a w takiej wersji pasuje naprawdę do wszystkiego. Można ją nosić na kilka sposobów - w dłoni, na krótkim pasku i przerzuconą przez ramię. 

Story to część głośnej kolekcji pre-Spring/Summer 2020 domu mody Alexander McQueen, która zebrała w tym sezonie świetne recenzje. 

Torebka powstała z inspiracji dzielenia się historiami, a te w końcu są jednym z punktów charakterystycznych dla Alexander McQueen - od samego początku istnienia marki. Obecna projektantka domu mody, Sarah Burton, nie ustaje w tej modowej narratologii, dlatego Story nawiązuje do florystyki, korespondującej z ostatnią kolekcją marki. Każdy z kolorów torebki inspirowany jest innym zagrożonym lub wymarłym kwiatem. Biały model to przykładowo orchidea. Poza tym torebka ma symbolizować kobiecą siłę i kreowanie nowoczesności. 

Ulubiona torebka Kai Gerber i Seleny Gomez

Nie tyle samą historię opowiedzianą wokół nowej it bag, co właśnie tę uniwersalność ekspresowo pokochały gwiazdy. Swoją Story ma już Naomi Campbell, która torebkę dobrała do czarnego garnituru z peleryną zamiast marynarki i męskich brogsów czy Selena Gomez, zestawiająca dodatek z szarą kraciastą marynarką w klimacie vintage. Podobny styl wybrała też Kaia Gerber - modelka nie rozstaje się ze swoją Story od dłuższego czasu, nosząc ją regularnie do miejskich stylizacji z marynarką. Przed oficjalną premierą nosiły ją też Soo Joo Park, Liya Kebede, Ajok Madel, Charlize Theron i Jill Kortleve.

Cena torebki? Story od Alexander McQueen to koszt 2 190 00 dolarów. Chętnych jednak nie brakuje, bo pożądany model jest nie tylko najładniejsza torebką końca dekady, ale też elementem garderoby, który ma szansę przetrwać w modzie kolejne dziesięć lat. Czy w takim razie czeka nas kolejna zbiorowa obsesja jak na punkcie Saddle Bag Dior? Niewykluczone. Poprzednia it bag ma w końcu prawdziwego konkurenta. 

Anna Lewandowska zachwala torebkę od polskiej marki. Wiemy gdzie ją kupić >