"Peaky Blinders": Steven Knight zapowiedział nowy wątek w ostatnim sezonie serialu

W ostatnio udzielonym wywiadzie, twórca serialu "Peaky Blinders",Steven Knight, zapowiedział, że fabuła ostatniego sezonu, jednak zawrze wątek II wojny światowej. Pierwotnie reżyser planował zakończyć produkcję na samym początku II wojny w momencie, gdy słychać syreny nalotu nad Birmingham, oznaczające rozpoczęcie walki.

Między wojnami zawsze była Wielka Brytania - lekcja z jednej wojny nie została wyciągnięta i błąd został powtórzony. To także koniec imperium: wkraczamy w II wojnę światową, a pod jej koniec tak naprawdę imperium nie ma. Ale... zrewidowałem zakres tego, czym jest. Przejdziemy do wątku drugiej wojny i poza nią. Chcę to kontynuować i chcę zobaczyć, jak to może się rozwinąć - powiedział w wywiadzie Steven Knight

Steven Knight dodał również, że traktuje szósty sezon jako "koniec początku", ponieważ ma zamiar kontynuować swoje dzieło w formie pełnometrażowego filmu. Potwierdził, że jeszcze nie napisał scenariusza i nie planuje z wyprzedzeniem, co w się w nim znajdzie. 

Nie wiem, co się stanie, dopóki nie zabiorę się do pisania. Sposób, w jaki pracuję, nie polega na planowaniu i myślę, że gdybym planował, nie byłbym w stanie tego zrobić. Po prostu trzeba usiąść przy klawiaturze, a jeśli dobrze znasz postacie, to puść je i sprawdź, co do siebie mówią. Niech dialog poprowadzi fabułę - wyznał Knight

Co zobaczymy w szóstym sezonie "Peaky Blinders"?

Akcja finałowego szóstego sezonu "Peaky Blinders" ma miejsce zaraz po wydarzeniach z poprzedniej części, m. in. nieudanej próbie zabójstwa faszystowskiego polityka, Oswalda Mosleya (Sam Claflin). Prawdopodobnie błędy popełnione przez szefa Peaky Blinders, Tommy'ego Shelby'ego, ujawnią swoje negatywne skutki. W ostatnim sezonie będzie miała miejsce również rodzinna wojna Michaela (Finn Cole) i jego żony Giny (Anya Taylor-Joy). 

Najnowsze odcinki pojawią się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu!