Srebrne kolczyki długo pozostawały w cieniu złota, a właściwie bladły w jego blasku. Teraz w nowej postaci powoli wracają do kanonu trendów i oferty znanych marek, z czego cieszą się ich wierne fanki, które nie zdradziły ich nawet dla supermodnej sztucznej biżuterii. Z tym że srebrne kolczyki w tym sezonie w niczym nie przypominają kiczowatych precjozów w kształcie delfinków, gwiazdek i monet. Ich miejsce na szczęście pozostanie wśród komunijnych pamiątek, a fashionistki zastąpią je wiosną geometrycznymi, nowoczesnymi formami. Znajdzie się jednak coś dla romantyczek - nadal nie będziemy wstydzić się kokardek retro, chanelowskich perełek w srebrze i słodkich bąbelkowych misiaków.

Srebrne kolczyki w kampanii YES, Magda Frąckowiak, fot. mat. prasowe

Srebrne kolczyki - duże czy małe?

Srebro musi być wyraziste w formie, a rozmiar nadal dobieramy do stylizacji i kształtu twarzy. Na chwilę odpuszczamy sobie klasyczne koła o dużym promieniu i supermałe sztyfty. Wybieramy podłużne słupki, kły, płaskie figury o surowej, porysowanej powierzchni, albo te z dyskretnym grawerem. Rockowe dziewczyny też pokochają srebro, nawet jeśli nie były wcześniej do niego przekonane. Wystarczy spojrzeć na srebrne kolczyki z kolcami, albo te przypominające śruby z przybornika mechanika.

Srebrne kolczyki - jak je nosić?

Przede wszystkim albo spójnie ze stylizacją, albo wręcz przeciwnie - na zasadzie kontrastu. Srebrne kolczyki w agresywnej, najeżonej formie pięknie urozmaicą biały lub czarny damski garnitur lub sukienkę typu bodycon. W romantycznej wersji warto zestawić je z pastelami - będą pięknym tłem dla świetlistego kruszcu.

Srebrne kolczyki - do czego pasują?

Wybierając srebrną biżuterię, pamiętaj o odpowiednim makijażu. Srebrne kolczyki średniej wielkości zazwyczaj znajdą się na wysokości ust, warto więc pomyśleć o odpowiedniej pomadce. My polecamy śliwkowe i metaliczne odcienie. Odradzamy zaś czerwień - w zestawieniu ze srebrną biżuterią może wypaść tandetnie.

Srebrne kolczyki z nowych kolekcji na wiosnę 2013 obejrzysz w naszej galerii>>

Zobacz też:

Srebrne kolczyki w kampanii Tous na wiosnę 2013>>

Biżuteria w neonowych kolorach>>

Sztuczna biżuteria - shopping na wiosnę >>>