„Be yourself, everyone else is already taken”

To nie tylko tytuł najnowszej wystawy prac artysty, ale także jego życiowa dewiza. 5 listopada, podczas wernisażu wystawy w Starym Browarze w Poznaniu, wymykająca się definicjom sztuka Lismore'a zostanie zaprezentowana polskiej publiczności. Jego rzeźby stworzone są nie tylko z interesujących tkanin czy biżuterii, ale także innych, fascynujących artystę przedmiotów. Wyglądają spektakularnie, jednak wcale nie różnią się od strojów, które nosi na co dzień. Daniel Lismore uwielbia sztukę popularną popularną i nie stroni od kiczu, a przy tym posiada wielką wiedzę z zakresu historii sztuki oraz designu. Mieszanka nowoczesności i historii jest wyraźnie zauważalna w jego twórczości, co doskonale współgra z tożsamością Starego Browaru.

"Mogę powiedzieć, że od 15 lat nie przeżyłem dnia, który mógłbym nazwać typowym - mówi Daniel Lismore. Moja twórczość karmi się tą różnorodnością.”

Swoja karierę Lismore zaczynał jako fotograf, potem został modelem. Współpracował z największymi nazwiskami w świecie fotografii - byli to m.in. David LaChapelle czy Steven Klein. Jest żywą sztuką, zakłada ją na siebie, wyraża się poprzez ubrania i przedmioty. Łączy elementy haute couture i ubrania vintage, antyki i etniczną biżuterię. Miesza ze sobą wszystkie wymiary sztuki. Inspirują go zarówno moda, jak i malarstwo, muzyka, film oraz fotografia.

„Daniel to wyzwolenie umysłu, zamknięcie ciała i chęć bycia projektem bardziej niż człowiekiem "- mówi Wojciech Piotr Onak, kurator wystawy Lismore’a w Starym Browarze.

5 listopada Daniel Lismore osobiście otworzy poznańską wystawę w Starym Browarze, w dokładnie 16 rocznicę otwarcia tego szczególnego miejsca. To niepowtarzalna okazja, aby nie tylko przyjrzeć się jego twórczości z bliska, ale także poznać prawdziwe, żywe arcydzieło. Wernisaż wystawy „Be yourself, everyone else is already taken” rozpocznie się o godzinie 19. Wystawę w Starym Browarze w Poznaniu można odwiedzać do 29 lutego 2020, codziennie od godziny 12 do godziny 20.