Czyje głosy docierały do nas ze słuchawek, gdy opieraliśmy głowę o szybę w pociągu na Hel, staliśmy w kolejce do odprawy paszportowej lub zrywaliśmy świeże owoce w babcinym sadzie? Zanim schowamy kostiumy kąpielowe i klapki na dno szafy, przyglądamy się hitom tegorocznych wakacji.

Spotify ujawnia, jakich piosenek słuchaliśmy najchętniej tego lata. Drugie miejsce zajął utwór z 1985 roku

Ostatniego dnia sierpnia Spotify upubliczniło playlistę z najpopularniejszymi piosenkami tego lata. Wnioski? Upały, sklepowe zamrażarki pełne lodów i błękitne niebo sprawiają, że cieplej myślimy o muzyce latynoskiej. W pierwszej dziesiątce globalnych hitów aż połowa miejsc należy do portorykańskiego artysty Bad Bunny. Najwyżej, bo na trzeciej pozycji, uplasowała się kompozycja „Me Porto Bonito”.

Tuż nad wzorcowym przykładem reggatonu widzimy dowód na to, jak duży wpływ na nasz gust muzyczny mają seriale. Dzięki „Stranger Things” Kate Bush ponownie jest na ustach wszystkich, a jej twórczość wraca do czołówki notowań. Aż 37 lat od premiery „Running Up That Hill (A Deal with God)” ostatecznie zatrzymało się na drugim miejscu rankingu. Choć przyznajemy, że też dołożyłyśmy do tego swoją cegiełkę, to medal za zasługi należy się najmłodszym użytkownikom aplikacji. Wśród generacji Z wskaźnik odsłuchań wzrósł aż o 7800%.

Utwór Kate Bush "Running Up That Hill" po 37 latach znalazł się na szczycie listy przebojów! Wszystko dzięki serialowi „Stranger Things”! >>

Zwycięzca zestawienia odnotował aż 610 milionów odsłon. Od Kanady, przez Szwajcarię, Trinidad i Tobago, aż po Zjednoczone Emiraty Arabskie – to właśnie ten utwór stał się letnim hymnem dla milionów słuchaczy. Mowa o „As It Was” Harry'ego Stylesa. Piosenka sprawnie gra na nostalgicznych nutach i czerpie garściami z synth-popu lat 80. Mimo iż różni się nieco od dotychczasowej twórczości Brytyjczyka, to jak widać, obranie nowego kierunku opłaciło się z nawiązką. Jeśli chcecie posłuchać przeboju lata na żywo, będziecie mieli ku temu okazję już za rok. Harry Styles ponownie zagra w Warszawie 2 lipca 2023 roku.

Oto jak prezentuje się pierwsza dziesiątka rankingu:

  • „As It Was” – Harry Styles  
  • „Running Up That Hill (A Deal With God)” – Kate Bush
  • „Me Porto Bonito” – Bad Bunny, Chencho Corleone  
  • „Tití Me Preguntó” – Bad Bunny  
  • „Glimpse of Us” – Joji
  • „Ojitos Lindos” – Bad Bunny, Bomba Estéreo   
  • „Quevedo: Bzrp Music Sessions, Vol. 52” – Bizarrap, Quevedo  
  • „Efecto” – Bad Bunny 
  • „Moscow Mule” – Bad Bunny  
  • „Heat Waves” – Glass Animals  

Już nie „Gray Man” i „Nie patrz w górę”. W serwisie Netflix padł nowy rekord oglądalności >>