Girl power! Kilka dni temu było głośno z powodu zdjęcia opublikowanego przez Victorię Beckham. Brytyjka zamieściła na swoim instagramie fotografię z dziewczynami z zespołu Spice Girls. Panie spotkały się w domu Geri Halliwell (agent spicetek oraz twórca programu Pop Idol, Simon Fuller również otrzymał zaproszenie). W internecie zawrzało - czy to było zwykła spotkanie przy herbatce, czy może wokalistki planują reaktywować swoją super grupę? Plotka goniła plotkę. "Smaczku" dodawał również fakt, a raczej szczegół, który zauważyli fani Spice Girls na zdjęciu. Chodzi o "tajemniczą" kreskę na telefonie w lewym dolnym rogu ujęcia. Jak się okazuje, nie było to zwykłe spotkanie z koleżankami z branży. Jak podaje amerykański serwis TMZ, dziewczyny ze Spice Girls zapowiadają trasę koncertową! Podobno występy planowane są na koniec lata i zorganizowane zostaną w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Nie wspomina się o nowych piosenkach od Spice Girls, czy rezydencji w Las Vegas (chodzi o występy zorganizowane w jednym z luksusowych hoteli, kontrakt opiewa na kilka miesięcy; na taki projekt zdecydowały się m.in. Cher, Celine Dion czy Britney Spears).

Do koncertów miało dojść już wcześniej, ale pomysł nie podobał się Victorii. Podobno koleżankom udało się wreszcie przekonać żonę Davida Beckhama. Wcześniej sugerowano, że Spice Girls podpisały już kontrakt, który gwarantuje każdej z nich 10 milionów funtów. Oprócz wspólnych koncertów mają również zasiąść w jury chińskiego programu i reklamować określone produkty. Jednak źródło, na którym opiera się TMZ twierdzi, że negocjacje ze Spice Girls dopiero się rozpoczęły i nic nie jest jeszcze ustalone na 100%.

 Po rozpadzie zespołu w 2000 roku Spice Girls wspólnie wystąpiły tylko podczas trasy w 2007 roku i w 2012 na ceremonii uświetniającej zamknięcie Olimpiady w Londynie.

East News