"Spencer": Kristen Stewart w roli księżnej Diany

Kiedy w czerwcu ubiegłego roku pojawiła się informacja, że Kristen Stewart wkrótce wcieli się w rolę księżnej Diany, w sieci zawrzało. Dookoła było słychać głosy, które nie do końca wierzyły w słuszność tego wyboru. Zdania jednak delikatnie się poróżniły kiedy twórcy podzielili się pierwszymi zdjęciami z planu.

To jedna z najlepszych aktorek. Kristen potrafi zagrać wiele, może być bardzo tajemnicza, krucha, a zarazem silna, a tego właśnie chcemy.

powiedział Pablo Larraín (autor "Jackie") o Kristen Stewart, po czym dodał:

Połączenie tych elementów sprawiło, że pomyślałem o niej. Sposób, w jaki zareagowała na scenariusz i sposób, w jaki podchodzi do postaci, jest niesamowity. Myślę, że zrobi jednocześnie coś oszałamiającego i intrygującego. (...) Widziałem filmy Kristen, które są tak różnorodne, są niesamowite, pokazują różne warstwy, jej różnorodność i siłę jako aktorki.

 

"Spencer": fabuła

Co ciekawe film "Spencer" nie będzie typowym filmem biograficznym opowiadającym historię Diany. Akcja filmu rozegra się w ciągu jednego weekendu z życia księżnej, która spędza święta Bożego Narodzenia z rodziną królewską w posiadłości Sandringham w Norfolk. Film ma prześledzić emocjonalne rozterki kobiety, która podejmuje decyzję o rozwodzie z księciem Karolem.

Reżyserem filmu jest Pablo Larrain ("Jackie"), a za scenariusz odpowiada twórca "Peaky Blinders", Steven Knight. Projektantką kostiumów została Jacqueline Durran, która pracowała przy filmie "Małe Kobietki".

„Spencer”: są pierwsze recenzje filmu o Księżnej Dianie. Krytycy zachwyceni Kristen Stewart wcielającą się w tytułową rolę Lady Di>>

"Spencer": oficjalny plakat filmu 

Do sieci trafił właśnie pierwszy, oficjalny plakat filmu "Spencer", który naprawdę wygląda imponująco! Kristen Stewart jako księżna Diana pozuje w białej, bajkowej sukni, chowając twarz w dłoniach. Zdjęcie pojawiło się na oficjalnym profilu instagramowym filmu z bardzo wymownym podpisem: "Każda bajka kiedyś się kończy".

 

"Spencer": oficjalny zwiastun filmu

W końcu się doczekaliśmy! Pierwszy teaser filmu "Spencer" niedawno trafił do sieci i podobnie jak plakat, naprawdę robi wrażenie. W wideo słyszymy utwór Lou Reeda, "Perfect Day", widzimy królewską rezydencję, przygotowania do świątecznej kolacji i bohaterkę, która niejako uwięziona jest w przedstawionym obrazku. Czy Kristen Stewart doczeka się Oscara za rolę księżnej Diany?

 

Premiera filmu jest zaplanowana na 5 listopada 2021 roku.